Notowania

usa
05.02.2010 07:47

USA: Wałęsa chwalony przez prawicę za słowa o "słabnącej" Ameryce

Wypowiedź Lecha Wałęsy krytycznie oceniająca polityczne przywództwo USA posłużyła w czwartek prawicowemu komentatorowi jako pretekst do ataku na prezydenta Baracka Obamę.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wypowiedź Lecha Wałęsy krytycznie oceniająca polityczne przywództwo USA posłużyła w czwartek prawicowemu komentatorowi jako pretekst do ataku na prezydenta Baracka Obamę. *

Gospodarz programu w konserwatywnej telewizji Fox News, Sean Hannity, zaczął w swój czwartkowy show od zacytowania byłego polskiego prezydenta, który w czasie niedawnej wizyty w USA mówił o słabnącej, jego zdaniem, pozycji i przywódczej roli Ameryki na świecie.

"Stany Zjednoczone przewodzą światu militarnie i politycznie, ale stają się coraz słabsze. Nie przewodzą już moralnie i politycznie. USA były zawsze nadzieją dla wszystkich narodów. Była nadzieja, kiedykolwiek coś szło źle, że można liczyć na Stany Zjednoczone. Dziś straciliśmy tę nadzieję" - powiedział były przywódca Solidarności w Chicago, kiedy przebywał tam w połowie stycznia.

Hannity, którego talk-show należy do najpopularniejszych programów telewizyjnych, przytoczył i zinterpretował te słowa jako zawoalowaną krytykę administracji Obamy - chociaż Wałęsa nie wspomniał o amerykańskim prezydencie.

Prawicowy komentator zapytał swego gościa w programie, byłego republikańskiego przewodniczącego Izby Reprezentantów Kongresu USA, Newta Gingricha, czy podziela pogląd, że Ameryka słabnie i traci autorytet pod rządami Obamy.

Gingrich zgodził się z nim i przypomniał zasługi Wałęsy w obaleniu komunizmu.

Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ ro/ mhr/

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz