Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Wybuch pocisku moździerzowego zabił 7 żołnierzy

0
Podziel się:

Przedwczesny wybuch pocisku moździerzowego kalibru 60 mm zabił siedmiu żołnierzy piechoty morskiej USA. Ośmiu innych zostało rannych.

USA: Wybuch pocisku moździerzowego zabił 7 żołnierzy
(DVIDSHUB/CC/Flickr)

Przedwczesny wybuch pocisku moździerzowego kalibru 60 mm zabił siedmiu żołnierzy piechoty morskiej USA. Ośmiu innych zostało rannych. Dowództwo piechoty morskiej zarządziło wycofanie z użycia tego typu broni.

Do incydentu doszło w poniedziałek podczas ćwiczebnego strzelania ostrą amunicją na poligonie Hawthorne Army Depot w stanie Nevada. Według gen. Jima Lukemana, pocisk przedwcześnie eksplodował w lufie moździerza zabijając siedmiu marines z Camp Lejeune, w Karolinie Północnej, którzy brali udział w ćwiczeniach. Ośmiu żołnierzy zostało rannych, w tym sześciu ciężko.

Nie ustalono dotychczas przyczyny tragicznej w skutkach niesprawności. Do czasu wyjaśnienia przyczyn tragedii zarządzono wycofanie tego typu moździerzy z użycia.

Był to jeden z najtragiczniejszych tego rodzaju incydentów podczas ćwiczeń wojskowych na terytorium USA. W lutym ub. r. również siedmiu żołnierzy piechoty morskiej poniosło śmierć w rezultacie zderzenia w powietrzu dwóch śmigłowców podczas ćwiczeń na pograniczu Kalifornii i Arizony.

Czytaj więcej w Money.pl
Potężny wybuch w USA. Czuli to od kilku dni Policja ewakuowała domy i budynki. Docierają już pierwsze informacje o ofiarach.
"Misja w Afganistanie jest niedorzeczna" USA i ich sojusznicy w NATO przygotowują się do ostatecznego wycofania międzynarodowych sił z Afganistanu.
USA zbudują w tym kraju system antyrakiet USA zapewniły Rumunię, że plan rozmieszczenia w tym kraju pocisków przechwytujących będzie realizowany.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)