Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA wyślą na Guam system obrony przeciwrakietowej

0
Podziel się

Stany Zjednoczone zachowują czujność w obliczu północnokoreańskich prowokacji i są gotowe bronić terytorium USA- poinformował Pentagon.

USA wyślą na Guam system obrony przeciwrakietowej
(Nevada Tumbleweed/cc/flickr)
bDnODAJh

Stany Zjednoczone wyślą w nadchodzących tygodniach system obrony przeciwrakietowej na wyspę Guam (terytorium zamorskie USA w zachodniej części Pacyfiku) w związku z groźbami Korei Północnej - poinformował w środę Pentagon.

Będzie to system THAAD, służący do obrony przed balistycznymi pociskami rakietowymi. - _ Stany Zjednoczone zachowują czujność w obliczu północnokoreańskich prowokacji i są gotowe bronić terytorium USA, naszych sojuszników i naszych interesów narodowych _ - podkreśliła rzeczniczka Pentagonu.

W ostatnim czasie napięcie na Półwyspie Koreańskim znacznie wzrosło. 21 marca Korea Północna zagroziła atakiem na amerykańskie bazy morskie w Japonii i na wyspie Guam. Była to odpowiedź Phenianu na przelot bombowców strategicznych USA w pobliżu Półwyspu Koreańskiego.

bDnODAJj

Pod koniec ubiegłego tygodnia północnokoreański przywódca Kim Dzong Un postawił w stan gotowości północnokoreańskie wojska rakietowe. W sobotę Korea Płn. ogłosiła, że weszła w stan wojny z Koreą Południową.

Czytaj więcej w Money.pl
USA gotuje się do wojny z Koreą Północną Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej opracowały wspólny plan działania.
"To się musi skończyć". Bo dojdzie do wojny Sekretarz Generalny ONZ wezwał do negocjacji w sprawie kryzysu koreańskiego. Ban ostrzegł Pjongjang przed prowadzeniem kolejnych prób jądrowych.
Korea Płn. zatakuje na bazy morskie USA? To odpowiedź Phenianu na niedawny przelot bombowców strategicznych USA w pobliżu Półwyspu Koreańskiego.
bDnODAJK
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)