Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA zamroziły aktywa majątkowe Kadafiego i jego rodziny

0
Podziel się

Administracja waszyngtońska zamroziła i zablokowała wszelkie
aktywa majątkowe w USA libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego i jego czworga dzieci, trzech synów
i córki. Prezydent Barack Obama podpisał w piątek wieczorem dekret wprowadzający sankcje wobec
Libii.

bEggkIyd

*Administracja waszyngtońska zamroziła i zablokowała wszelkie aktywa majątkowe w USA libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego i jego czworga dzieci, trzech synów i córki. Prezydent Barack Obama podpisał w piątek wieczorem dekret wprowadzający sankcje wobec Libii. *

W ramach sankcji, administracja Obamy zablokowała nie tylko aktywa Kadafiego i jego rodziny, ale także osób odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka w Libii. Zamknęła również ambasadę USA w Trypolisie.

W specjalnym komunikacie prezydent Obama oświadczył, że sankcje zwrócone są wyłącznie przeciwko libijskim władzom na czele z Kadafim, a nie przeciwko narodowi libijskiemu. "Rząd Muammara Kadafiego złamał wszelkie normy międzynarodowe, a także moralne, i musi ponieść tego konsekwencje" - napisał Obama.

bEggkIyf

Prezydent Barack Obama zapowiedział podjęcie kolejnych działań wobec reżimu Kadafiego w ścisłej współpracy z sojuszniczymi państwami i ONZ.

Zaostrzenie polityki USA wobec Libii nastąpiło po ewakuowaniu z tego kraju całego personelu amerykańskich placówek dyplomatycznych i większości Amerykanów. (PAP)

8426357 8426382

bEggkIyG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)