Notowania

wojna w libii
24.05.2011 12:49

USA zapraszają. Ambasada rebeliantów?

Wysokiej rangi wysłannik amerykański na Bliski Wschód Jeffrey Feltman informuje o przekazaniu rebeliantom, zajmującym wschodnią część Libii, zaproszenia do otwarcia przedstawicielstwa w Waszyngtonie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wysokiej rangi wysłannik amerykański na Bliski Wschód Jeffrey Feltman (na zdj.) poinformował o przekazaniu rebeliantom, zajmującym wschodnią część Libii, zaproszenia do otwarcia przedstawicielstwa w Waszyngtonie.

_ Przekazałem w imieniu prezydenta Obamy formalne zaproszenie Narodowej Radzie Libijskiej do otwarcia przedstawicielstwa w Waszyngtonie _ - powiedział Feltman na konferencji prasowej.

Amerykański dyplomata przybył w nocy z niedzieli na poniedziałek do Bengazi, gdzie w poniedziałek spotkał się z przywódcami powstańców walczących z reżimem Muammara Kadafiego, w tym z liderem NRL Mustafą Abdulem Dżalilem - powiedział rzecznik przedstawicielstwa USA w Bengazi Nathaniel Tek.

_ - Wizyta podsekretarza stanu Feltmana jest kolejnym sygnałem popierania przez Stany Zjednoczone NRL, prawowitego i wiarogodnego interlokutora ze strony narodu libijskiego _ - podkreślił Departament Stanu USA w komunikacie.

Feltman powiedział dziennikarzom, że Amerykanie nie negocjują z Muammarem Kadafim i uważają Narodową Radę Libijską za prawowitego przedstawiciela narodu libijskiego. Nie zapowiedział jednak jej formalnego uznania.

Jest to pierwsza wizyta tego szczebla przedstawiciela administracji amerykańskiej w Bengazi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prasa;w;usa;pyta;obame;o;koszt;wojny,86,0,801878.html) Prasa w USA pyta Obamę o koszt wojny Media domagają się także określenia kryteriów sukcesu tej interwencji militarnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t139875.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/podroz;obamy;g8;krolowa;i;warszawa,6,0,834310.html) Podróż Obamy: G8, królowa i Warszawa Prezydent USA przylecial samolotem _ Air Force One _ z Waszyngtonu do Irlandii - podał Biały Dom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t87179.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ue;bedzie;wspolpracowac;z;libijska;opozycja,95,0,834143.html) UE będzie współpracować z libijską opozycją Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton otworzyła przedstawicielstwo w Bengazi.
Tagi: wojna w libii, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz