Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Zmarł John Eisenhower

0
Podziel się:

W wieku 91 lat zmarł w sobotę w swym domu w stanie Maryland generał
John Eisenhower, syn 34. prezydenta USA, Dwighta Eisenhowera - poinformował w niedzielę Pentagon.

W wieku 91 lat zmarł w sobotę w swym domu w stanie Maryland generał John Eisenhower, syn 34. prezydenta USA, Dwighta Eisenhowera - poinformował w niedzielę Pentagon.

John Eisenhower był wojskowym, dyplomatą i historykiem. "Dorastał jako syn bohatera, by samemu stać się wielkim Amerykaninem, pełnym patriotyzmu i charakteru" - powiedział o zmarłym prezydent USA Barack Obama.

John Eisenhower - tak jak jego ojciec - był żołnierzem i ukończył akademię wojskową w West Point. Opuścił mury tej uczelni 6 czerwca 1944 roku, w dniu, w którym rozpoczęła się operacja lądowania aliantów w Normandii, a którą dowodził generał Dwight Eisenhower, naczelny dowódca sił sprzymierzonych w Europie Zachodniej.

John Eisenhower walczył w II wojnie światowej, a później w wojnie koreańskiej. Awansował do stopnia generała brygady. Już jako historyk opublikował wiele książek. W czasie prezydentury Richarda Nixona był ambasadorem USA w Belgii. Mimo że całe życie związany był z Partią Republikańską, w wyborach prezydenckich w 2004 roku głosował na Demokratę Johna Kerry'ego, a nie na Republikanina George'a W. Busha.

John Eisenhower miał czworo dzieci. Jego najstarszy syn, Dwight David Eisenhower, poślubił Julie Nixon, córkę Richarda Nixona. (PAP)

sp/

15355661

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)