Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA: Zmarł ostatni weteran pierwszej wojny światowej; miał 110 lat

0
Podziel się

W Stanach Zjednoczonych w wieku 110 lat zmarł Frank Buckles
uważany za ostatniego żyjącego amerykańskiego weterana pierwszej wojny światowej - podały w
poniedziałek miejscowe media.

bEgAJKvF

W Stanach Zjednoczonych w wieku 110 lat zmarł Frank Buckles uważany za ostatniego żyjącego amerykańskiego weterana pierwszej wojny światowej - podały w poniedziałek miejscowe media.

Dziennik "Washington Post", powołując się na jego córkę, napisał, że Buckles zmarł w niedzielę na swojej farmie w Wirginii Zachodniej.

Urodzony w stanie Missouri Buckles, który 1 lutego obchodził 110. urodziny, podał fałszywe informacje na temat swojego wieku i wstąpił do armii, mając 16 lat. Był jednym z 5 mln Amerykanów walczących w latach 1917 i 1918 w pierwszej wojnie światowej.

bEgAJKvH

"Wiedziałem, że któregoś dnia będzie tylko jeden żyjący (uczestnik tych wydarzeń). Nie sądziłem, że będę to ja" - mawiał w ostatnich latach weteran.

W czasie wojny Buckles był kierowcą ambulansu. W 1941 roku, pracując już jako cywil w Manili, został pojmany przez Japończyków i był przetrzymywany przez 38 miesięcy jako jeniec wojenny.

Według "Washington Post" po jego śmierci spośród około 65 mln ludzi, którzy służyli w wojsku i służbach pomocniczych w latach 1914-1918, żyje prawdopodobniej jeszcze tylko 109-letni Australijczyk i 110-letnia Brytyjka.(PAP)

keb/ kar/

bEgAJKvN

8437859

bEgAJKwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)