Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Uznamski Festiwal Muzyczny

0
Podziel się:

Muzyka Rosji będzie tematem tegorocznego 19. Uznamskiego Festiwalu
Muzycznego, który rozpocznie się w sobotę i potrwa do 7 października. Koncerty muzyki poważnej
odbywać się będą na polskiej i niemieckiej części wyspy Uznam.

Muzyka Rosji będzie tematem tegorocznego 19. Uznamskiego Festiwalu Muzycznego, który rozpocznie się w sobotę i potrwa do 7 października. Koncerty muzyki poważnej odbywać się będą na polskiej i niemieckiej części wyspy Uznam.

Koncert inaugurujący w wykonaniu Baltic Youth Philharmonie, który poprowadzi Kurt Masur, odbędzie się w sobotę 15 września w niemieckim Peenemunde. Muzycy zaprezentują "Obrazki z wystawy" Modesta Musorgskiego i 1. Symfonię f-moll Dymitra Szostakowicza.

Inaugurujący koncert odbędzie się w budynku byłej elektrowni w Peenemunde. Również tam, ze względu na rozmiar i scenerię, zaplanowano największe festiwalowe wydarzenia.

Jedną z gwiazd festiwalu będzie Nowosybirska Akademicka Orkiestra Symfoniczna, która zagra w Świnoujściu 5 października. Dyrygentem orkiestry będzie Thomas Sanderling, a na fortepianie zagra Andrej Hoteev. W programie koncertu znalazły się dzieła Piotra Czajkowskiego i Alfreda Schnittke'go.

W poniedziałek 17 września odbędzie się koncert kameralny w wykonaniu Ensemble NI&Co w kościele pw. Chrystusa Króla, 25 września - występ chóru kameralnego Kant z Gusiewa w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza, 30 września - msza święta z muzykami z Baltic Youth Philharmonic w kościele pw. Błogosławionego Michała Kozala.

Specyfiką odbywającego się od kilkunastu lat na wyspie Uznam festiwalu jest to, że każda jego edycja poświęcona jest muzyce innego kraju. Impreza jest nie tylko promocją danego kraju, ale także promocją turystyki na wyspie, zwanej niegdyś Niemiecką Riwierą. Miasta Heringsdorf i Ahlbeck stały się sławne za sprawą cesarza Wilhelma II, który w latach 60. XIX wieku wybudował tam łaźnie cesarskie. Wyspę Uznam odwiedzali m.in. bracia Mann, Maksym Gorki, Lew Tołstoj i Johann Strauss syn.

W minionych latach w ramach festiwalu prezentowano m.in. dorobek muzyczny Łotwy, Estonii, Niemiec i Polski. (PAP)

res/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)