Notowania

wiadomości
06.01.2013 09:15

VI Katowicki Karnawał Komedii

11 spektakli i trzy koncerty złożą się na tegoroczną, szóstą edycję Katowickiego Karnawału Komedii, który odbędzie się od 25 stycznia do 3 lutego w Katowicach. Wystąpią m.in. Barbara Krafftówna, Renata Dancewicz, Tomasz Kot, Cezary Żak oraz Maria Peszek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*11 spektakli i trzy koncerty złożą się na tegoroczną, szóstą edycję Katowickiego Karnawału Komedii, który odbędzie się od 25 stycznia do 3 lutego w Katowicach. Wystąpią m.in. Barbara Krafftówna, Renata Dancewicz, Tomasz Kot, Cezary Żak oraz Maria Peszek. *

Spektakle będą prezentowane na scenie Teatru Śląskiego i Teatru Korez w Katowicach, a koncert Marii Peszek odbędzie się w Kinoteatrze Rialto. Impreza od lat cieszy się ogromnym powodzeniem publiczności. "To dobry termin na komedie - noworoczny, karnawałowy, świąteczny. Poza tym dbamy o dobre spektakle i o to, żeby to była po prostu impreza dla zwykłych ludzi, którzy lubią chodzić do teatru" - powiedziała PAP Agnieszka Rybicka z Teatru Korez, który jest głównym organizatorem karnawału.

Symbolem tego, że to impreza dla każdego, jest towarzyszący Karnawałowi od początku plakat z corocznymi modyfikacjami. Pierwszy przedstawiał uśmiechniętego, umorusanego górnika za karnawałową maseczką z piórami. W kolejnych edycjach zza maski do widzów uśmiechali się: pielęgniarka, strażak, kominiarz, dyrektor Teatru Korez Mirosław Neinert, a w tym roku to pracownica cukierni.

"Śmiejemy się, że to cukierniczka. Na pewno to zapowiedź tego, że naszym widzom będzie bardzo słodko" - powiedziała Rybicka.

Swoje przedstawienia w Katowicach zaprezentują m.in. teatry z Warszawy, Poznania, Gdyni i Bielska-Białej. Wśród propozycji koncertowych znalazły się piosenki Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej, występ Marii Peszek oraz Haliny Benedyk i Marco Antonelli'ego, którzy zaśpiewają piosenki ze swojej wspólnej płyty, w tym wielki przebój "Frontiera". (PAP)

lun/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz