Notowania

wiadomości
11.01.2012 14:58

W 2011 r. Lotos uruchomił 50 stacji Lotos Optima

Należąca do Grupy Lotos spółka Lotos Paliwa uruchomiła w ubiegłym roku 50 stacji paliw Lotos Optima - poinformował w środę na konferencji wiceprezes zarządu Grupy Maciej Szozda. Dodał, że w 2012 r. spółka chce mieć 100 takich stacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Należąca do Grupy Lotos spółka Lotos Paliwa uruchomiła w ubiegłym roku 50 stacji paliw Lotos Optima - poinformował w środę na konferencji wiceprezes zarządu Grupy Maciej Szozda. Dodał, że w 2012 r. spółka chce mieć 100 takich stacji. *

W lipcu Lotos uruchomił sieć stacji ekonomicznych Lotos Optima. Ceny na nich są niższe od cen na stacjach premium. Jak tłumaczył w środę Szozda, segment ekonomiczny (11 proc. całkowitej liczby stacji) to najszybciej rozwijający się segment stacji. "Segment, w którym jest jeszcze najwięcej miejsca na rynku. (...) Chcemy w 2012 r. mieć 100 stacji Lotos Optima" - zaznaczył.

Oprócz stacji Lotos Optima w 2011 r. Grupa włączyła też do swojej sieci 13 innych placówek. Jak poinformowali przedstawiciele spółki, łącznie sześćdziesiąt trzy stacje Lotosu włączone do sieci w ubiegłym roku, to największy jednoroczny przyrost na tym rynku.

"Dla nas istotne jest to, że w każdym regionie, gdzie otworzyliśmy nowe stacje, bez względu na to czy jest to segment ekonomiczny czy premium powiększamy nasz udział w rynku. Stacje te nie są dla siebie konkurencją, wręcz przeciwnie pozwalają skuteczniej konkurować z innymi sieciami" - poinformował cytowany w materiałach udostępnionych na konferencji prezes Lotos Paliwa, Paweł Lisowski.

Pierwsze stacje Lotos Optima otwarto w lipcu 2011 r. w Warszawie. Dziś placówki działają w większości województw - pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

W styczniu 2012 r. mija szesnaście lat od powołania spółki Lotos Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie w sieci Lotos funkcjonują łącznie 362 stacje, w miastach i przy trasach przelotowych. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Aktualnie Lotos Paliwa zarządza siecią 10 MOP-ów, zlokalizowanych przy autostradach A1, A2, A4 i A6 i drodze ekspresowej S3. Kolejne obiekty tego typu zostaną uruchomione m.in. przy drodze ekspresowej S7. (PAP)

luo/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz