Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Białymstoku otwarto skatepark

0
Podziel się

Amatorzy jazdy na rowerze, desce czy rolkach mogą korzystać z nowego
skateparku w Białymstoku. Obiekt otworzył w czwartek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.
Inwestycja kosztowała miasto nieco ponad 1 mln zł.

bEhQHujV

Amatorzy jazdy na rowerze, desce czy rolkach mogą korzystać z nowego skateparku w Białymstoku. Obiekt otworzył w czwartek prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Inwestycja kosztowała miasto nieco ponad 1 mln zł.

Skatepark znajduje się w parku im. Jadwigi Dziekońskiej. Ma powierzchnię ok. 1750 m kw. Na jego terenie znajdują się liczne przeszkody i wzniesienia. Truskolaski powiedział, że wygląd skateparku to wynik konsultacji z młodzieżą, która będzie z obiektu korzystać.

"To jedyne miejsce w mieście, gdzie można spokojnie pojeździć i skąd nie wygania straż miejska" - powiedział nastoletni Karol, który przyszedł na otwarcie skateparku. Z obiektu można korzystać także w nocy, teren jest oświetlony.

bEhQHujX

Przygotowania i budowa skateparku trwała ponad dwa lata. Jak powiedział Truskolaski, najpierw trzeba było znaleźć dogodne miejsce, długo trwały też konsultacje z młodzieżą i sama procedura przetargowa (w kilku przetargach nie udawało się wyłonić odpowiedniego wykonawcy).

Truskolaski zaznaczył, że koncepcja zakłada w przyszłości rozbudowę skateparku, ale będzie to zależało od tego, czy młodzież będzie użytkować ten, który już powstał.(PAP)

swi/ kow/ abr/ jbr/

bEhQHuky
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)