Notowania

kongres
17.04.2013 08:07

W biurze pocztowym Kongresu przejęto list z trucizną

Już niewielka ilość substancji może spowodować śmierć człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kevindooley/CC/Flickr.com)

*W biurze pocztowym Kongresu USA przejęto list, w którym znajdowały się ślady silnie toksycznej substancji - rycyny. Jak poinformowały amerykańskie media, przesyłka adresowana była do republikańskiego senatora Rogera Wickera ze stanu Missisipi. *

Listy i większe przesyłki, adresowane do Kongresu USA i jego członków, sortuje się i sprawdza w biurze pocztowym poza Waszyngtonem, w jednej z podstołecznych miejscowości.

Rycyna jest rodzajem silnie toksycznego białka i pozyskuje się ją z rącznika pospolitego, a zwłaszcza z jego nasion. Już niewielka ilość tej substancji może spowodować śmierć człowieka.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy z Bostonu opowiadają o tragedii Po poniedziałkowych zamachach polscy studenci i naukowcy w Bostonie upewniali się wzajemnie, czy nikomu nic złego się nie stało.
Wybuch na maratonie: Saudyjski student zachowywał się dziwnie Jego mieszkanie zostało przeszukane - ujawnił szef komisji bezpieczeństwa wewnętrznego.
Najnowsze informacje o zamachu w Bostonie Ładunki wybuchowe raniły setki osób, a kilka zabiły. Eksplozje nastąpiły podczas maratonu biegowego z okazji _ Patriots Day _.
Tagi: kongres, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz