Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Brazylii strajkuje branża pogrzebowa

0
Podziel się

Pracownicy branży pogrzebowej w największym mieście Brazylii, Sao Paulo, strajkują, domagając się podwyżki wynagrodzeń o prawie 40 proc.

W Brazylii strajkuje branża pogrzebowa
(Evaulphoto/Dreamstime.com)
bEhQhMiJ

Pracownicy zakładów pogrzebowych z największego miasta Brazylii, Sao Paulo domagają się podwyżki wynagrodzeń o prawie 40 procent. Zagrozili, że nie podejmą pracy, dopóki władze miejskie nie spełnią ich żądań.

Na razie pracę wstrzymało we wtorek ponad 1000 pracowników sektora pogrzebowego. Powoduje to opóźnienia w wydawaniu ciał i organizacji pochówków, które tradycyjnie w Brazylii odbywają się już następnego dnia po śmierci. Rodziny zmarłych są coraz bardziej sfrustrowane - informuje agencja AP.

Strajkujący domagają się wzrostu wynagrodzeń o blisko 40 proc. i poprawy warunków pracy. Do akcji przyłączyła się część pracowników sektora ochrony zdrowia.

bEhQhMiL
Napięta sytuacja w Brazylii. Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t115103.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brazylia;gromadzi;wielkie;rezerwy;walutowe,126,0,890238.html) Od 2008 czekają na kryzys. Zebrali 350 mld Bank centralny Brazylii poinformował, że rezerwy walutowe kraju osiągnęły 350, 8 mld dol.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t114101.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/afera;korupcyjna;w;brazylii;aresztowania;i;dymisje,179,0,889011.html) Skandal korupcyjny. Aresztowali ministra Brazylijska policja aresztowała 38 osób w ministerstwie turystyki pod zarzutem korupcji, niewłaściwego wykorzystania funduszy publicznych i oszukańczych kontraktów. Wśród aresztowanych jest wiceminister Frederico Silva da Costa - poinformowała policja.
bEhQhMjm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)