Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nato
25.11.2009 22:07

W.Brytania: Brown: Kraje NATO zaoferują 5 tys. żołnierzy do Afganistanu

Brytyjski premier Gordon Brown oświadczył w środę, że kilka państw NATO zaoferuje wysłanie dodatkowo do Afganistanu łącznie 5 tys. żołnierzy, reagując w ten sposób na monity Londynu i Waszyngtonu wobec sojuszników, by zwiększyli swój udział w ponoszeniu ciężarów wojny.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Brytyjski premier Gordon Brown oświadczył w środę, że kilka państw NATO zaoferuje wysłanie dodatkowo do Afganistanu łącznie 5 tys. żołnierzy, reagując w ten sposób na monity Londynu i Waszyngtonu wobec sojuszników, by zwiększyli swój udział w ponoszeniu ciężarów wojny. *

W liście do sekretarza generalnego Sojuszu Andersa Fogha Rasmussena Brown potwierdził, że wiele z 10 państw, z którymi Brytyjczycy konsultowali się w ostatnim czasie, wyraziło gotowość wzmocnienia swych kontyngentów.

"W następstwie tych spotkań i kontaktów jestem obecnie optymistą co do tego, że większość tych krajów naprawdę zadba o zwiększenie liczebności wojsk oraz instruktorów policyjnych i wsparcia cywilnego" - napisał szef brytyjskiego rządu.

Jak dotąd Słowacja zaoferowała 250 dodatkowych żołnierzy, Gruzja od 700 do tysiąca, a Korea Południowa oświadczyła, że wyśle "kilkuset" ludzi do ochrony swych zespołów odbudowy. (PAP)

dmi/ mc/

5197438

Tagi: nato, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz