Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Cameron: Asad ponownie użyje broni chemicznej

0
Podziel się

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział w środę w
parlamencie, że jego zdaniem prezydent Syrii Baszar el-Asad użyje ponownie broni chemicznej przeciw
opozycji, jeśli społeczność międzynarodowa nie wywrze na niego wystarczającej presji.

bErJosGd

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział w środę w parlamencie, że jego zdaniem prezydent Syrii Baszar el-Asad użyje ponownie broni chemicznej przeciw opozycji, jeśli społeczność międzynarodowa nie wywrze na niego wystarczającej presji.

Premier obiecał, że Wielka Brytania użyje swej "siły dyplomatycznej", aby doprowadzić strony konfliktu w Syrii do stołu negocjacyjnego.

Przyznał jednak, że żałuje, iż w zeszłotygodniowym głosowaniu Izba Gmin oddaliła wniosek rządu o podjęcie akcji militarnej wobec reżimu Asada. Cameron powiedział parlamentarzystom, że świat "zawodzi" Syryjczyków, niemniej wykluczył jakiekolwiek zaangażowanie sił brytyjskich w interwencję wojskową.

bErJosGf

Pytany przez opozycję o to, czy będzie teraz raczej zabiegał o zawieszenie broni w Syrii, niż o "ekspedycję bombardującą", premier powiedział, że decyzja prezydenta USA Baracka Obamy, który postanowił ukarać reżim za użycie broni chemicznej, jest słuszna.

Gdyby prezydent USA nie zrealizował tej groźby, "sądzę, że bylibyśmy świadkami kolejnych ataków reżimu z użyciem broni chemicznej" - oświadczył Cameron.

Niezależnie od decyzji brytyjskiego parlamentu konieczne jest jednak przyjęcie "twardego stanowiska" wobec Asada - dodał z naciskiem premier. (PAP)

fit/ mc/

bErJosGl

14510124 int.

bErJosGG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)