Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Czerwony Krzyż pierwszy raz od 1945 będzie rozdawać żywność

0
Podziel się

Organizacja Czerwonego Krzyża zapowiedziała w piątek, że po raz pierwszy
od zakończenia drugiej wojny światowej będzie rozdawał tej zimy żywność w Wielkiej Brytanii z
powodu kryzysu gospodarczego i rosnącej liczby biedaków.

bErwPWDF

Organizacja Czerwonego Krzyża zapowiedziała w piątek, że po raz pierwszy od zakończenia drugiej wojny światowej będzie rozdawał tej zimy żywność w Wielkiej Brytanii z powodu kryzysu gospodarczego i rosnącej liczby biedaków.

Wolontariusze organizacji udadzą się w ostatni weekend listopada do 2000 supermarketów w całym kraju, aby apelować do klientów o dary w postaci trudno psującej się żywności, jak makarony czy konserwy.

Następnie żywność ta zostanie rozprowadzona przez dwie brytyjskie organizacje (Trussell Trust i FareShare) brytyjskim rodzinom będącym w potrzebie - poinformował brytyjski Czerwony Krzyż.

bErwPWDH

Jego przedstawicielka Juliet Mountford powiedziała, że organizacja postanowiła działać, widząc coraz większe potrzeby związane z niedostatkiem żywności.

Brytyjski Czerwony Krzyż zapewniał pomoc żywnościową uchodźcom i osobom dotkniętym powodziami na północy Anglii w r. 2009, lecz nie uczestniczył w takiej dystrybucji w skali całego kraju od roku 1945. Żywienie nie należało do obszaru naszych działań od tego okresu - powiedziała AFP rzeczniczka organizacji.

Według Czerwonego Krzyża w Wielkiej Brytanii, której ludność wynosi 63 miliony, w biedzie żyje obecnie 5 mln ludzi.(PAP)

mmp/ mc/

bErwPWDN

14785220

bErwPWEi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)