Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W.Brytania: Egzemplarz "Mein Kampf" z podpisem Hitlera na aukcji

0
Podziel się:

Egzemplarz jednego z pierwszych wydań "Mein Kampf", z podpisem Adolfa
Hitlera, zostanie wystawiony na sprzedaż w czwartek w Wielkiej Brytanii. Dom aukcyjny Mullocks
liczy, że osiągnie on cenę do 20 tys. funtów (23 tys. euro).

Egzemplarz jednego z pierwszych wydań "Mein Kampf", z podpisem Adolfa Hitlera, zostanie wystawiony na sprzedaż w czwartek w Wielkiej Brytanii. Dom aukcyjny Mullocks liczy, że osiągnie on cenę do 20 tys. funtów (23 tys. euro).

Datowana na 1925 rok książka nosi dedykację dla Georga Maurera, lokalnego działacza nazistowskiego, którego Hitler spotkał w więzieniu w Landsbergu. Przedstawiciel domu aukcyjnego Richard Westwood-Brookes powiedział, że egzemplarzem, który opisał jako "bardzo, bardzo rzadki", zainteresowano się w Rosji i USA.

Mullocks sprzedaje również autoportret Hitlera, znaleziony w 1945 roku w Kolonii przez brytyjskiego żołnierza. Rysunek z datą 1926 wyceniony jest także na 20 tys. funtów. (PAP)

awl/ ro/

4556676

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)