Notowania

irlandia
18.04.2010 12:10

W.Brytania,Irlandia: Przestrzeń powietrzna nadal zamknięta

Wielka Brytania przedłużyła w niedzielę zamknięcie przestrzeni powietrznej co najmniej do godz. 2 w nocy, a Irlandia do godz. 14 w poniedziałek czasu polskiego z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wielka Brytania przedłużyła w niedzielę zamknięcie przestrzeni powietrznej co najmniej do godz. 2 w nocy, a Irlandia do godz. 14 w poniedziałek czasu polskiego z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii. *

Brytyjskie służby kontroli ruchu lotniczego NATS zastrzegły, że około godziny 16 czasu polskiego w niedzielę wydadzą kolejny komunikat dotyczący ruchu powietrznego w zależności od sytuacji pogodowej.

"Żaden lot pasażerski, w tym w ruchu transatlantyckim, nie będzie obsługiwany z żadnego lotniska w Irlandii" co najmniej do południa czasu GMT (godz. 14 czasu polskiego) - poinformowały w niedzielę irlandzkie służby kontroli lotów.

"Meteorolodzy zapowiadają, że aktualne warunki pogodowe utrzymają się przez kilka dni. Utrzymanie restrykcji dotyczących ruchu powietrznego jest w związku z tym bardzo prawdopodobne" - dodano w komunikacie.(PAP)

cyk/ kar/

6063033 6062983 6063106

Tagi: irlandia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz