Notowania

wiadomości
15.04.2011 16:57

W.Brytania: Kate Middleton noc przed ślubem spędzi w luksusowym hotelu

Przyszła panna młoda, Kate Middleton, wraz z bratem swojego narzeczonego, księciem Harrym, w piątek wzięła udział w próbie przed dworskim ślubem. Z kolei noc przed ceremonią zaślubin Kate spędzi w luksusowym hotelu w centrum Londynu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przyszła panna młoda, Kate Middleton, wraz z bratem swojego narzeczonego, księciem Harrym, w piątek wzięła udział w próbie przed dworskim ślubem. Z kolei noc przed ceremonią zaślubin Kate spędzi w luksusowym hotelu w centrum Londynu.

29-letnia Middleton za dwa tygodnie wyjdzie za wnuka Elżbiety II, księcia Williama.

William, drugi w sukcesji do brytyjskiego tronu, nie mógł uczestniczyć w piątkowej próbie, gdyż pracował. Zastąpił go jego drużba, książę Harry - poinformował przedstawiciel dworu św. Jakuba, reprezentującego Williama i jego narzeczoną.

Rzecznik dodał, że nie była to ani pierwsza, ani ostatnia próba przed uroczystością, która odbędzie się 29 kwietnia.

"Od teraz do dnia ślubu będzie więcej prób. W niektórych uczestniczyć będą państwo młodzi, a w innych nie" - wyjaśnił rzecznik.

Tymczasem przedstawiciele władz ogłosili, że Middleton ostatnią noc przed ślubem spędzi w pięciogwiazdkowym hotelu Goring, który mieści się w pobliżu Pałacu Buckingham. Dołączy do niej najbliższa rodzina, w tym rodzice i młodsza siostra Philippa (Pippa), która jest także druhną Kate.

Dla Kate zarezerwowano największy i najbardziej luksusowy apartament w hotelu. Ostatnio ten rodzinny hotel przeszedł remont z okazji stulecia istnienia.

Bulwarówka "The Sun" zamieściła zdjęcia apartamentu, w którym zatrzyma się przyszła panna młoda. Według gazety, "jest on wypełniony antykami, ręcznie robionymi meblami oraz ozdobami".

W apartamencie znajduje się łoże z baldachimem. Ściany zdobią jedwabne tapety, w cenie 500 funtów za metr kwadratowy. Jest też gablota z zabytkową suknią, będącą najprawdopodobniej prototypem tej, którą w dniu ślubu miała na sobie królowa Wiktoria. W łazience oprócz oryginalnej toalety z XIX wieku wykonanej przez firmę Thomasa Crappera znajduje się także wodoodporny telewizor.

Rzeczniczka hotelu nie chciała zdradzić, ile kosztuje wynajęcie apartamentu. Na stronie internetowej hotelu jedna noc w najdroższym pokoju to wydatek rzędu ok. 1,5 tys. funtów. (PAP)

jhp/ mc/

8791979

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz