Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W. Brytania: Królowa Elżbieta II założy konto na Facebooku

0
Podziel się:

Na popularnym portalu społecznościowym Facebook w poniedziałek pojawi się
konto samej królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II - poinformował w niedzielę przedstawiciel dworu.

Na popularnym portalu społecznościowym Facebook w poniedziałek pojawi się konto samej królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II - poinformował w niedzielę przedstawiciel dworu.

Na profilu brytyjskiej monarchini użytkownicy serwisu znajdą m. in. krótkie filmiki i zdjęcia, a także powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach z udziałem Elżbiety II. Internauci zapisani na Facebooku będą mogli wysyłać też komentarze i wiadomości.

Królowej nie będzie można jednak zaprosić do grona wirtualnych znajomych, ponieważ jej profil będzie tzw. kontem firmowym, czyli nienależącym do konkretnej osoby prywatnej.

Monarchini osobiście zatwierdziła pomysł założenia konta na Facebooku, choć przyznała jednocześnie, że nigdy sama nie korzystała z serwisu - ujawnił chcący zachować anonimowość urzędnik z otoczenia Elżbiety II. Dodał, że obecność na tym popularnym portalu to niezbędny warunek dla osób życia publicznego.

Nie jest to bynajmniej pierwszy tego typu krok brytyjskiej rodziny królewskiej. Już w 2007 roku uruchomiła ona kanał tematyczny na stronie youtube.com. Dwa lata później pojawiła się na portalu Twitter, posiada też konto na portalu flickr, służącym do publikowania zdjęć. (PAP)

akl/

7653650

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)