Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Królowa odwiedziła męża w szpitalu

0
Podziel się

Królowa Elżbieta II w środę po południu odwiedziła w londyńskim szpitalu
swojego męża księcia Filipa. Lekarze zapowiedzieli, że książę Edynburga będzie musiał spędzić
jeszcze kilka dni w klinice, w której leczy zapalenie pęcherza.

bDabhSEl

Królowa Elżbieta II w środę po południu odwiedziła w londyńskim szpitalu swojego męża księcia Filipa. Lekarze zapowiedzieli, że książę Edynburga będzie musiał spędzić jeszcze kilka dni w klinice, w której leczy zapalenie pęcherza.

Monarchini, która w ostatnich dniach obchodziła 60-lecie panowania, przybyła do szpitala im. Edwarda VII kilka godzin po tym, gdy Pałac Buckingham ogłosił, że choć stan zdrowia Filipa "znacznie się poprawił", to książę jeszcze przez kilka dni pozostanie w klinice.

Pałac podał, że Filip zażywa antybiotyki i "jest w dobrym nastroju".

Książę w niedzielę będzie obchodził 91. urodziny. Nie wiadomo, czy dzień ten spędzi w szpitalu.

bDabhSEn

Trafił tam w poniedziałek. W niedzielę w ramach obchodów diamentowego jubileuszu królowej przez kilka godzin pomimo deszczu i zimnej pogody oglądał rzeczną paradę na Tamizie.

W związku z pobytem w szpitalu Filip nie brał udziału w dalszych obchodach, m.in. w koncercie przed Pałacem Buckingham. Książę oglądał jednak uroczystości w telewizji - powiedział jego syn, książę Edward. We wtorek odwiedził on ojca w szpitalu.

W grudniu 2011 r. książę Filip został przyjęty do szpitala Papworth, gdyż skarżył się na ucisk w klatce piersiowej. Rozpoznano u niego niedrożność tętnicy wieńcowej i wszczepiono mu tzw. stent. Święta spędził w szpitalu.(PAP)

jhp/ mc/

bDabhSEt

11571442 arch.

bDabhSEO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)