Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W. Brytania: Książki Dana Browna najczęściej wśród darowizn

0
Podziel się:

Książki amerykańskiego pisarza Dana Browna sprzedały się na całym
świecie w milionach egzemplarzy (sam tylko "Kod Leonarda da Vinci" w 80 mln), ale są też
najczęściej oddawane do sklepów charytatywnych - podała w piątek stacja BBC na swojej stronie
internetowej, powołując się na zestawienie międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.

Książki amerykańskiego pisarza Dana Browna sprzedały się na całym świecie w milionach egzemplarzy (sam tylko "Kod Leonarda da Vinci" w 80 mln)
, ale są też najczęściej oddawane do sklepów charytatywnych - podała w piątek stacja BBC na swojej stronie internetowej, powołując się na zestawienie międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.

Wątpliwego zaszczytu znalezienia się w pierwszej piątce dostąpili też m.in. twórca thrillerów prawniczych John Grisham, autorka powieści dla kobiet Danielle Steel i Helen Fielding, której sławę przyniósł opis perypetii Bridget Jones.

Brown raczej się tym nie przejmie, bo już na przyszły miesiąc przewidziano brytyjską premierę jego najnowszej powieści "The Lost Symbol" (w Polsce ukaże się ona nakładem wydawnictwa Sonia Draga pod tytułem "Zaginiony symbol").

Niejakim pocieszeniem dla Browna może być lista autorów bestsellerów Oxfamu. Amerykański pisarz uplasował się na drugim miejscu; pierwsze zajął Ian Rankin, brytyjski autor poczytnych przygód inspektora Rebusa.

"Zawsze jest miło pisarzowi, gdy wie, że jego książki są popularne. W tym przypadku to również krzepiące, bo każda oddana i kupiona książka pomaga tej szlachetnej organizacji" - powiedział pisarz.

Na liście najlepiej sprzedających się autorów są także m.in. Stephanie Meyer (saga "Zmierzch"), Terry Pratchett (opowieści z cyklu "Świat Dysku") czy Margaret Atwood (wyróżniona prestiżową Nagrodą Bookera za powieść "Ślepy zabójca").

W zeszłym miesiącu Oxfam zorganizował ogólnokrajowy festiwal książek "Bookfest", dzięki któremu darowizny na rzecz sieci sklepów charytatywnych organizacji wzrosły o 40 proc. Niektóre dary okazały się szczególnie wartościowe. Pierwszą edycję "Władcy pierścieni" J.R.R. Tolkiena udało się sprzedać za 800 funtów szterlingów, a rzadki egzemplarz partytury do opery "Don Giovanni" Mozarta - za 750 funtów. (PAP)

akl/ mc/

int.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)