Notowania

lech wałęsa
07.12.2009 16:09

W.Brytania: Lech Wałęsa odwołał wizytę w Londynie

Lech Wałęsa odwołał ze względów zdrowotnych zapowiedzianą na wtorek wizytę w Londynie - dowiedziała się PAP od jej organizatorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lech Wałęsa odwołał ze względów zdrowotnych zapowiedzianą na wtorek wizytę w Londynie - dowiedziała się PAP od jej organizatorów.

W związku z obchodzoną w tym roku 20. rocznicą obalenia muru berlińskiego były prezydent miał zostać uhonorowany doktoratem honoris causa z filozofii londyńskiego Metropolitan University i spotkać się z polskimi studentami tej uczelni.

"O odwołaniu wizyty dowiedzieliśmy się dopiero w czasie weekendu. Wałęsa zrezygnował z przyjazdu za namową lekarzy. Od czasu niefortunnego wypadku w Berlinie skarży się na bóle kręgosłupa" - powiedziała PAP Liz Walker, przewodnicząca Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców i Firm w W. Brytanii (APEC-UK).

Wałęsa, który 9 listopada w Berlinie, w czasie obchodów 20. rocznicy obalenia muru berlińskiego, w wyniku zderzenia z kamerzystą doznał kontuzji, zostanie zaproszony po odbiór tytułu w 2010 roku, w 30. rocznicę powstania NSZZ Solidarność.

Sama uroczystość, zaplanowana na wtorek w Barbican Centre, odbędzie się zgodnie z planem, choć z programu skreślono bankiet dla VIP-ów. Na imprezie organizowanej pod szyldem polskiego roku kulturalnego w W. Brytanii (Polska! Year), uniwersytet wręczy dyplomy ukończenia studiów polskim studentom i ogłosi ustanowienie trzech stypendiów im. Lecha Wałęsy dla polskich studentów na kierunkach podyplomowych. Stypendia będą dostępne od najbliższego roku akademickiego 2010-11.

Na Metropolitan University studiuje ok. 500 polskich studentów, więcej niż na którejkolwiek innej brytyjskiej uczelni, z czego wielu na kierunkach podyplomowych.(PAP)

asw/ az/ kar/ jbr/

Tagi: lech wałęsa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz