Notowania

wiadomości
09.08.2011 14:56

W. Brytania: Nie żyje mężczyzna postrzelony podczas zamieszek

Nie żyje młody mężczyzna, który został postrzelony podczas ulicznych starć w Londynie. Od początku zamieszek w stolicy Wielkiej Brytanii zatrzymano 525 osób - poinformowała we wtorek brytyjska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nie żyje młody mężczyzna, który został postrzelony podczas ulicznych starć w Londynie. Od początku zamieszek w stolicy Wielkiej Brytanii zatrzymano 525 osób - poinformowała we wtorek brytyjska policja. *

26-latek jest pierwszą ofiarą śmiertelną zamieszek, które w sobotę wieczorem wybuchły w brytyjskiej stolicy, a następnie rozszerzyły się na inne miasta.

Mężczyznę z wieloma ranami postrzałowymi znaleziono w poniedziałek ok. godz. 21.15 czasu lokalnego (godz. 22.15 czasu polskiego) w jego samochodzie w dzielnicy Croydon, na południu Londynu, gdzie podczas starć spalonych zostało kilka budynków - podał Scotland Yard w komunikacie.

Ranny w stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie zmarł.

Nie ustalono dotąd, kto strzelał do mężczyzny. Zatrzymano dwóch młodych ludzi, którzy znajdowali się w pobliżu samochodu i mieli przy sobie skradzione towary.

Od wybuchu rozruchów w Londynie zatrzymano 525 osób - powiedział zastępca komisarza Scotland Yardu, Stephen Kavanagh. Ponad 100 osobom, w tym 11-latkowi, postawiono już zarzuty - dodał inny przedstawiciel policji Simon Foy.

Policja w Birmingham, które leży ok. 195 km na północ od Londynu, podała, że zatrzymała 35 ludzi.(PAP)

jhp/ ap/

9551714 9551836 9551782

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz