Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Polski kościół w Bristol poważnie uszkodzony przez pożar

0
Podziel się

Część wnętrza oraz niemal cały dach polskiego kościoła pod wezwaniem Matki
Bożej Ostrobramskiej w Bristolu w południowo-zachodniej Anglii zostały uszkodzone w poniedziałek
przez pożar najprawdopodobniej wywołany przez świece.

bEpGjZEB

Część wnętrza oraz niemal cały dach polskiego kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Ostrobramskiej w Bristolu w południowo-zachodniej Anglii zostały uszkodzone w poniedziałek przez pożar najprawdopodobniej wywołany przez świece.

Strażacy przypuszczają, że pożar wybuchł przez przypadek. Dwie osoby - mężczyzna w wieku ok. 40 lat i kobieta w wieku ok. 30 lat - zostały zabrane do szpitala z objawami zaczadzenia. Najprawdopodobniej usiłowały samodzielnie ugasić pożar. Według niepotwierdzonych doniesień poszkodowany mężczyzna to miejscowy proboszcz.

W akcji gaszenia pożaru wzięły udział cztery samochody strażackie. Na kilka godzin zamknięto niektóre z pobliskich ulic.

bEpGjZED

Na stronie internetowej polskiej parafii można przeczytać, że kościół został zakupiony w 1968 r. ze zbiórki społecznej przez polską społeczność, wówczas złożoną przede wszystkim z żołnierskiego wychodźstwa po II wojnie światowej. Świątynia została oddana do użytku w 1885 r.; pierwotnie służyła protestanckiemu Kościołowi kongregacjonalnemu. (PAP)

asw/ akl/

bEpGjZFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)