Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Sąd za obrazę feministki na Twitterze

0
Podziel się

23-letnia Isabella Sorley z Newcastle oraz 25-letni John Nimmon z South
Shields staną przed sądem z oskarżenia o niewłaściwe posługiwanie się portalem społecznościowym
Twitter. To pierwsza sprawa tego rodzaju. Wcześniej policja poprzestawała na ostrzeżeniach.

bErwRazp

23-letnia Isabella Sorley z Newcastle oraz 25-letni John Nimmon z South Shields staną przed sądem z oskarżenia o niewłaściwe posługiwanie się portalem społecznościowym Twitter. To pierwsza sprawa tego rodzaju. Wcześniej policja poprzestawała na ostrzeżeniach.

Oskarżenie odnosi się do wysyłania obraźliwych treści pod adresem działaczki feministycznej Caroline Criado-Perez, a także deputowanej Izby Gmin Stelli Creasy. Obie zaangażowały się w akcję umieszczenia kobiecej podobizny na nowej 10-funtówce.

Termin rozprawy wyznaczono na 7 stycznia - poinformowała prokuratura w komunikacie dla mediów.

bErwRazr

Criado-Perez stała się celem personalnych ataków, gdy po jej zabiegach Bank Anglii zdecydował, że na nowych banknotach umieści wizerunek pisarki Jane Austen.

Działaczka feministyczna twierdzi, że otrzymywała do 50 obraźliwych twittów na godzinę przez 12 godzin i że była to skoordynowana akcja grupy osób wrogo usposobionych do kobiet.

Ogółem prokuratura wszczęła dochodzenie wobec pięciorga osób, ale zdecydowała o postawieniu zarzutów dwóm. W pozostałych sprawach odstąpiła od ścigania, bądź nadal bada sprawę. (PAP)

asw/ sp/

bErwRazS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)