Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Śledztwo ws. zabójstwa domniemanego agenta wywiadu MI6

0
Podziel się

Wydział Scotland Yardu ds. zabójstw wszczął dochodzenie w związku ze
znalezieniem zwłok domniemanego agenta brytyjskiego wywiadu (MI6), zwanego też SIS, w jego
mieszkaniu w centrum Londynie w poniedziałek po południu - podały w środę anonimowo służby śledcze
.

bEiSAWth

Wydział Scotland Yardu ds. zabójstw wszczął dochodzenie w związku ze znalezieniem zwłok domniemanego agenta brytyjskiego wywiadu (MI6), zwanego też SIS, w jego mieszkaniu w centrum Londynie w poniedziałek po południu - podały w środę anonimowo służby śledcze .

Policja włamała się do mieszkania domniemanego agenta w dzielnicy Pimlico po tym, jak koledzy z pracy zawiadomili ją, że nie widzieli go od kilku dni. Mężczyzna mieszkał w bliskiej odległości od miejsca pracy.

Według brytyjskich mediów, zwłoki znajdowały się w mieszkaniu od kilku dni w dużej torbie podróżnej. Były w stanie częściowego rozkładu, a zabójstwa dokonano przed około dwoma tygodniami.

bEiSAWtj

Zanim policja poda nazwisko domniemanego agenta musi odnaleźć krewnych i formalnie go zidentyfikować. O mężczyźnie wiadomo, że jest w wieku trzydziestu kilku lat i najprawdopodobniej został oddelegowany do MI6 z GCHQ - rządowego ośrodka podsłuchu w Cheltenham (Gloucestrshire). Niewykluczone, że doradzał wywiadowi w sprawie urządzeń podsłuchowych.

Według niektórych źródeł, zabójstwo miało pewne cechy rytualne: na przykład telefon komórkowy ofiary i kilka kart SIM ułożono w charakterystyczny sposób. Inne doniesienia mówią, że mężczyzna studiował na uniwersytecie w Cambridge, był człowiekiem łagodnego usposobienia i pasjonowało go kolarstwo. (PAP)

asw/ cyk/ ro/

bEiSAWtK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)