Notowania

wiadomości
21.06.2011 02:55

W. Brytania: Stradivarius sprzedany za 16 mln dol.

Skrzypce Stradivariego, należące niegdyś do wnuczki Lorda Byrona zostały sprzedane w poniedziałek w Londynie za rekordową sumę - 16 mln dol. - na aukcji charytatywnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Skrzypce Stradivariego, należące niegdyś do wnuczki Lorda Byrona zostały sprzedane w poniedziałek w Londynie za rekordową sumę - 16 mln dol. - na aukcji charytatywnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. *

Skrzypce wyprodukowane w 1721 roku przez słynnego włoskiego lutnika Antonio Stradivariego kupił anonimowy uczestnik aukcji.

Cena, jaką uzyskał sprzedany w poniedziałek stradivarius jest około cztery razy większa niż najwyższa cena, jaką dotąd uzyskano za te rzadkie, cenne skrzypce.

Instrument nosi imię "Lady Blunt" na cześć Lady Anne Blunt, wnuczki angielskiego poety Lorda George'a Byrona, która była właścicielką tych skrzypiec przez 30 lat.

Zostały one wystawione na sprzedaż przez fundację The Nippon Music, w której posiadaniu jest jedna z największych na świecie kolekcji instrumentów Stradivariego. (PAP)

fit/

9240773

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz