Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W.Brytania: Uwolniono 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy

0
Podziel się:

Policja w Glasgow w Szkocji uwolniła 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej
pracy - podał szkocki "Daily Record". Trzy osoby zatrzymano podczas operacji przeciwko gangowi
handlarzy żywym towarem prowadzonej wspólnie przez policję szkocką, angielską i polską.

bEDutEFx

Policja w Glasgow w Szkocji uwolniła 12 Polaków zmuszanych do niewolniczej pracy - podał szkocki "Daily Record". Trzy osoby zatrzymano podczas operacji przeciwko gangowi handlarzy żywym towarem prowadzonej wspólnie przez policję szkocką, angielską i polską.

Tabloid "Daily Record" informuje, że Polaków uwolniono we wtorek w biurowcu w dzielnicy Cowcaddens, w którym do lipca mieściła się redakcja "Sunday Post". Teraz znajdują się oni pod opieką policyjnej komórki zwalczającej handel żywym towarem i przemyt narkotyków. Policyjną akcją kierował Scotland Yard.

"Trzy osoby zostały aresztowane pod zarzutem zmuszania Polaków do pracy przymusowej" - cytuje gazeta rzecznika metropolitalnej policji Londynu. Jest to dwoje Polaków - 58-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. Zostali zatrzymani na autostradzie M6 w Cumbrii w północno-zachodniej Anglii. Trzecim aresztowanym jest 47-letni Brytyjczyk mieszkający w Buckhurst Hill w hrabstwie Essex na północny wschód od Londynu.

bEDutEFz

Scotland Yard poinformował, że duże sumy gotówki wraz z dokumentami znaleziono podczas rewizji w Aberdeen we wschodniej Szkocji, Glasgow, Essex i w rejonie Gdańska.(PAP)

asw/ awl/ ro/ mow/

bEDutEGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)