Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: W pałacu Buckingham aresztowano włamywacza

0
Podziel się

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Pałacu Buckingham,
rezydencji królowej Elżbiety II, pod zarzutem m.in. włamania - poinformowała w sobotę londyńska
policja. Podczas incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej.

bEqDcJSJ

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Pałacu Buckingham, rezydencji królowej Elżbiety II, pod zarzutem m.in. włamania - poinformowała w sobotę londyńska policja. Podczas incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem włamania, naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia. Do zatrzymania doszło w poniedziałek, ale policja poinformowała o nim dopiero kilka dni później.

Mężczyzna wspiął się po ogrodzeniu otaczającym królewską rezydencję i dostał się do samego budynku. W chwili zatrzymania znajdował się w części pałacu, która obecnie jest w ciągu dnia dostępna dla zwiedzających. W pobliżu pałacu zatrzymano również innego mężczyznę, najprawdopodobniej jego wspólnika.

bEqDcJSL

Rzecznik policji podkreślił, że podczas incydentu w pałacu nie przebywał żaden członek rodziny królewskiej. Obecnie toczy się dochodzenie, które obejmie m.in. system bezpieczeństwa w pałacu.

Dwór królewski nie wydał oświadczenia w tej sprawie.

Nie był to pierwszy raz, gdy intruzowi udało się wtargnąć na teren Pałacu Buckingham, najbardziej znanej spośród trzech rezydencji królowej Elżbiety II.

W 1982 roku niejaki Michael Flagan dostał się do sypialni monarchini. Według mediów królowa spędziła pół godziny na rozmowie z intruzem, aby zająć jego uwagę do czasu aresztowania. On sam po latach zdementował te doniesienia, mówiąc, że monarchini na jego widok wybiegła z sypialni.

bEqDcJSR

Na tereny otaczające pałac udało się przedostać także pacjentowi szpitala psychiatrycznego, a także grupie aktywistów protestujących przeciw energii atomowej, którzy po podstawionych drabinach wspięli się po ogrodzeniu i urządzili protest na trawniku przed rezydencją.

Do środka przedostało się także kilku dziennikarzy, m.in. Ryan Perry z "Daily Mail", który spędził w pałacu dwa miesiące, udając lokaja. (PAP)

akl/abe/

14529794 int.

bEqDcJTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)