Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W.Brytania: Zakaz poszukiwania striptizerek przez agencje pracy

0
Podziel się

Kluby tzw. dorosłych rozrywek nie mogą werbować pracowników - jak
striptizerki czy tancerki - za pośrednictwem państwowych agencji zatrudnienia - postanowił w
poniedziałek brytyjski minister stanu ds. zatrudnienia Chris Grayling.

bEginUkB

Kluby tzw. dorosłych rozrywek nie mogą werbować pracowników - jak striptizerki czy tancerki - za pośrednictwem państwowych agencji zatrudnienia - postanowił w poniedziałek brytyjski minister stanu ds. zatrudnienia Chris Grayling.

Jak wyjaśnił minister, chodzi o zakaz zamieszczania w rządowych agencjach zatrudnienia ogłoszeń o pracę związaną z "bezpośrednim pobudzaniem seksualnym". To np. praca striptizerek czy tancerek w klubach - dodają brytyjskie media. Zakaz nie obejmuje takich rodzajów prac jak np. sprzątanie nocnego klubu, sprzedaż bielizny lub gadżetów w sex shopie.

"Podjęliśmy natychmiastowe działania w celu niedopuszczenia do tego, by o wolnych miejscach pracy określonego rodzaju można było ogłaszać za pośrednictwem ośrodków Jobcentre Plus (rządowych agencji zatrudnienia - PAP)" - powiedział Grayling. Zaznaczył, że rząd nie może narażać znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej ludzi na presję, w której rozważają podjęcie pracy w seks-biznesie.

bEginUkD

Zakaz wchodzi w życie natychmiastowo, mimo że musi jeszcze zostać formalnie zalegalizowany.

Decyzja Graylinga oznacza przywrócenie stanu prawnego sprzed 2003 roku. Wówczas rząd uchylił zakaz ogłoszeń o pracę w tzw. dorosłym biznesie po tym, gdy producent erotycznej bielizny i gadżetów Ann Summers zaskarżył do sądu zakaz poszukiwania personelu do swoich sklepów i wygrał batalię prawną. (PAP)

asw/ awl/ mc/

bEginUle
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)