Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W. Brytania zamknie ambasadę w Jemenie na 2 dni z obawy przed atakami

0
Podziel się:

Ambasada Wielkiej Brytanii w Jemenie będzie zamknięta w niedzielę i
poniedziałek w związku z zagrożeniem atakami terrorystycznymi - poinformowało w piątek brytyjskie
ministerstwo spraw zagranicznych.

*Ambasada Wielkiej Brytanii w Jemenie będzie zamknięta w niedzielę i poniedziałek w związku z zagrożeniem atakami terrorystycznymi - poinformowało w piątek brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. *

"Szczególnie niepokoi nas bezpieczeństwo (placówki dyplomatycznej) w ostatnie dni ramadanu" - głosi komunikat brytyjskiego MSZ.

W czwartek USA poinformowały, że z tych samych względów w niedzielę zamkniętych będzie 21 amerykańskich ambasad bądź konsulatów. Nieczynne będą między innymi otwarte normalnie w niedzielę placówki w Afganistanie, Arabii Saudyjskiej, Bangladeszu, Egipcie, Iraku, Jemenie, Libii i Sudanie.

Ponadto w piątek Stany Zjednoczone ostrzegły swych obywateli przed podróżowaniem na całym świecie w związku z utrzymującym się zagrożeniem atakami terrorystycznymi, szczególnie na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Jak głosi wydane przez Departament Stanu USA oświadczenie, aktualne informacje sugerują, że Al-Kaida oraz jej sojusznicy nadal planują dokonanie zamachów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, a ataki te "mogłyby mieć swe źródło lub miejsce na Półwyspie Arabskim". (PAP)

fit/

14316918 14316880 arch.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)