Notowania

pracownik
07.09.2009 17:22

W.Brytania zwiększy restrykcje wobec pracowników z zagranicy

Wielka Brytania zwiększy restrykcje wobec pracowników z zagranicy ze względu na wzrost bezrobocia - zapowiedział w poniedziałek brytyjski minister spraw wewnętrznych Alan Johnson.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wielka Brytania zwiększy restrykcje wobec pracowników z zagranicy ze względu na wzrost bezrobocia - zapowiedział w poniedziałek brytyjski minister spraw wewnętrznych Alan Johnson. *

Firmy będą musiały przynajmniej przez miesiąc poszukiwać pracowników w kraju, zanim zaoferują dane miejsce pracy komuś spoza Europy - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

Do tej pory pracodawcy musieli ogłaszać swoją ofertę w biurach pracy Jobcentre Plus przez dwa tygodnie, zanim mogli zaoferować ją nie-Europejczykom.

Johnson, jak pisze gazeta, zapowiedział też, że pracodawcy powinni zwiększyć roczną płacę z 17 tys. funtów rocznie do 20 tys. osobom, które wjechały do Wielkiej Brytanii jako pracownicy wykwalifikowani.

Wzrośnie również - z pół roku do roku - okres, jaki pracownik musi przepracować w firmie, zanim będzie mógł zostać zatrudniony w jej macierzystej placówce w Wielkiej Brytanii.

Ocenia się, że zmniejszy to o jedną dziesiątą liczbę pozwoleń na pracę dla pracowników pozaeuropejskich.

Posunięcia te zaleciła rządowa komisja doradcza ds. migracji.

"Zmiany te zapewnią, że firmy będą mogły rekrutować zagranicznych pracowników, których potrzebuje gospodarka, ale nie będzie się to odbywać kosztem brytyjskich pracowników ani jako tańsza alternatywa dla inwestowania w umiejętności już istniejącej siły roboczej" - powiedział Johnson. (PAP)

klm/ mc/

int.

Tagi: pracownik, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz