Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie powstało malowidło w technice 3D

0
Podziel się:

Malowidło w technice 3D powstało w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
(Podkarpackie). Zwiedzający znajdujący się na najniższym poziomie mają wrażenie, że pod nimi jest
jeszcze jedna kondygnacja - poinformował we wtorek Dawid Iwaniec z Centrum Dziedzictwa Szkła.

Malowidło w technice 3D powstało w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (Podkarpackie). Zwiedzający znajdujący się na najniższym poziomie mają wrażenie, że pod nimi jest jeszcze jedna kondygnacja - poinformował we wtorek Dawid Iwaniec z Centrum Dziedzictwa Szkła.

"Malowidło powstawało od połowy grudnia. Autorem i wykonawcą jest Ryszard Paprocki" - powiedział Iwaniec.

Paprocki połączył w swoim dziele sceny realistyczne odnoszące się do hutniczych tradycji Krosna - wydmuchiwanie szkła oraz wyposażenie pracowni hutniczej - z elementami krajobrazu zdominowanego przez głęboką szczelinę skalną, na dnie której płynie strumień lawy. Malowidło zajmuje ok. 80 m kwadratowych. Zużyto na nie ponad 100 litrów farby.

"Wchodzący na schody ruchome na najniższej kondygnacji budynku mają wrażenie, że pod nimi jest jeszcze jeden poziom, gdzie znajduje się m.in. pracowania szklarska. Wykonane przez Paprockiego malowidło w całości widoczne jest z jednego miejsca" - tłumaczył Iwaniec.W skład działającego od czerwca ubiegłego roku Centrum Dziedzictwa Szkła wchodzą m.in.: ekspozycja wzornictwa szkła, wystawa o historii szklarstwa, galeria nowości, prezentacja tradycyjnych metod produkcji. Zwiedzający może uczestniczyć w poszczególnych etapach wytwarzania szkła i dowiedzieć się o najnowszych trendach w tej branży.Krosno i okolice - zwane szklanym zagłębiem - są największym w Polsce skupiskiem hut szkła gospodarczego i pracowni artystycznego wyrobu szkła. Niektóre z firm, np. Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno", pracują nieprzerwanie od początku lat 20. minionego stulecia.(PAP)kyc/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)