Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W III kwartale MSP chce zakończyć prywatyzację trzech uzdrowisk

0
Podziel się

Resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację uzdrowisk w Świeradowie
Zdroju, Jeleniej Górze oraz Szczawnie Zdroju w trzecim kwartale roku - powiedziała w czwartek PAP
wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że jest duże zainteresowanie inwestorów tymi spółkami.

bEhAvLjF

Resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Jeleniej Górze oraz Szczawnie Zdroju w trzecim kwartale roku - powiedziała w czwartek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że jest duże zainteresowanie inwestorów tymi spółkami.

Resort zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna trzech uzdrowisk na początku lutego. "Na podstawie wstępnych odpowiedzi widać duże zainteresowanie inwestorów tymi spółkami" - podkreśliła w rozmowie z PAP wiceminister.

Na ofertę dotyczącą ponad 87 proc. udziałów uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w Świeradowie Zdroju odpowiedziało siedem firm: Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych S.A. w Warszawie, Sobiesław Zasada S.A. w w Krakowie, EMC Instytut Medyczny S.A. we Wrocławiu, Studio Nowych Możliwości Pracownia Psychologiczna w Skierniewicach, ZWG sp. z o.o. w Iwinach, STP Investment S.A. w Bochni oraz "BUD-INVEST".

bEhAvLjH

Zainteresowanie ok. 92 proc. udziałów uzdrowiska Szczawno-Jedlina w Szczawnie Zdroju wykazało sześć podmiotów: EMC Instytut Medyczny S.A. we Wrocławiu, Studio Nowych Możliwości Pracownia Psychologiczna w Skierniewicach, STP Investment S.A. w Bochni, "BUD-INVEST", PCZ S.A. Polski Holding Medyczny we Wrocławiu, konsorcjum: Tokel Art. Jerzy Keller, Tokel sp. z o.o., Jedlina sp. z o.o.

Na ok. 89 proc. akcji uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze do resortu skarbu wpłynęło jedenaście odpowiedzi. Zainteresowane ofertą są Przedsiębiorstwo Usług Hotelarskich i Turystycznych S.A. w Warszawie, Sobiesław Zasada S.A. w Krakowie, EMC Instytut Medyczny we Wrocławiu, Studio Nowych Możliwości Pracownia Psychologiczna w Skierniewicach, STP Investment S.A. w Bochni, "BUD-INVEST", PCZ S.A. Polski Holding Medyczny we Wrocławiu, P.H.G. "Chata" A i K. Kozieja sp. j. w Mysłakowicach, Max-Comfort sp. z o.o. w Jeleniej Górze, Schmidt i Przyjaciele sp. z o.o. w Podkowie Leśnej, KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. we Wrocławiu.

Resort skarbu ma przeanalizować wszystkie odpowiedzi od inwestorów pod względem formalno-prawnym. Następnie firmy zostaną zaproszone przez MSP do badania uzdrowisk pod kątem finansowym, czyli do tzw. due diligence. Po due diligence nastąpi etap składania ofert wiążących przez inwestorów.

Wszystkie trzy uzdrowiska świadczą usługi związane z ochroną zdrowia, lecznictwem, rekonwalescencją oraz wypoczynkiem. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina zajmuje się również produkcją wód leczniczych i mineralnych.

bEhAvLjN

Na początku stycznia Hotel Lubicz w Ustce kupił należące do Skarbu Państwa ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka za 14 mln 28 tys. zł. Z kolei pod koniec stycznia MSP podpisało umowę sprzedaży ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Kraków Swoszowice na rzecz inwestycyjnej spółki STP Investment z Bochni za ok. 18 mln zł.(PAP)

dol/ bos/ jbr/

bEhAvLki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)