Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W kinach: "Millerowie" z Aniston, "Elizjum" z Damonem i Foster

0
Podziel się:

Jennifer Aniston, Jason Sudeikis i Ed Helms zagrali w komedii "Millerowie",
którą od czwartku można oglądać w polskich kinach. Dzień później, w piątek, na ekrany trafi
"Elizjum", połączenie kina akcji i filmu sci-fi; w obsadzie są m.in. Matt Damon i Jodie Foster.

Jennifer Aniston, Jason Sudeikis i Ed Helms zagrali w komedii "Millerowie", którą od czwartku można oglądać w polskich kinach. Dzień później, w piątek, na ekrany trafi "Elizjum", połączenie kina akcji i filmu sci-fi; w obsadzie są m.in. Matt Damon i Jodie Foster.

Akcja "Millerów" ("We're the Millers", USA, 2013, reż. Rawson Marshall Thurber) zawiązuje się, gdy diler marihuany David (Jason Sudeikis) próbuje pomóc mieszkającym w sąsiedztwie nastolatkom. Mężczyzna zostaje wtedy napadnięty przez trójkę bezdomnych punków, którzy kradną jego zapas narkotyków i pieniądze. W efekcie David staje się dłużnikiem swojego dostawcy Brada (Helms).

Aby spłacić dług, diler musi przeszmuglować dla Brada dużą dostawę narkotyków z Meksyku. Do pomocy w akcji David nakłania swoich sąsiadów: cyniczną striptizerkę Rose (Jennifer Aniston), niedoszłego klienta Kenny'ego i sprytną nastolatkę Casey. Wszyscy razem zaczynają udawać typowo amerykańską rodzinę.

"Millerowie", czyli David, jego fałszywa żona oraz dwoje dzieciaków, przekraczają południową granicę Stanów Zjednoczonych w lśniącym kamperze. Przed nimi wspólny weekend, który nie będzie należał do najspokojniejszych.

"Elizjum" ("Elysium", USA, 2010) wyreżyserował pochodzący z RPA Neill Blomkamp, autor nominowanego do czterech Oscarów "Dystryktu 9" z 2009 roku. Główni bohaterowie "Elizjum" to Max (Matt Damon) i Delacourt (Jodie Foster).

Akcja filmu rozgrywa się w roku 2154, gdy istnieją dwie klasy ludzi: bogaci, żyjący w nieskazitelnej, będącej dziełem człowieka stacji kosmicznej Elizjum, oraz ci, którzy zamieszkują przeludnioną, zniszczoną Ziemię. Ludzie na Ziemi desperacko próbują poradzić sobie z przestępczością i rozprzestrzeniającą się biedą. Jedynym, przed którym pojawia się szansa na doprowadzenie do równości między dwoma światami jest Max.

Ryzykując życiem, bohater podejmuje się niebezpiecznej misji: zamierza dotrzeć do Elizjum i stawić czoło pani Delacourt - ministrowi Elizjum (Jodie Foster) - oraz jej bezwzględnej armii. Jeśli Max odniesie sukces, ocali życie milionów ludzi.(PAP)

jp/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)