Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Korei Płn. odłożono zjazd partii z powodu stanu zdrowia Kima

0
Podziel się

Z powodu pogorszenia się stanu zdrowia przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Ila
odłożono zjazd Partii Pracy Korei, na którym syn komunistycznego dyktatora ma zostać desygnowany na
jego następcę - poinformowała w poniedziałek południowokoreańska telewizja YTN.

bEgOkInF

Z powodu pogorszenia się stanu zdrowia przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Ila odłożono zjazd Partii Pracy Korei, na którym syn komunistycznego dyktatora ma zostać desygnowany na jego następcę - poinformowała w poniedziałek południowokoreańska telewizja YTN.

Według anonimowych funkcjonariuszy służb specjalnych Korei Płd., na których powołuje się telewizja YTN, stan zdrowia 68-letniego Kima uległ pogorszeniu podczas sierpniowej wizyty w Chinach.

Jak podaje YTN, nadzwyczajny zjazd Partii Pracy Korei powinien jednak odbyć się wkrótce.

bEgOkInH

Pierwsze tego typu zgromadzenie Partii Pracy Korei od 1966 roku ma - według oficjalnych mediów północnokoreańskich - "wybrać najwyższy organ" władzy partyjnej. Dokładna data zjazdu, jak wielu innych wydarzeń politycznych w Korei Płn., pozostaje tajemnicą.

Przed tygodniem oficjalna gazeta KC Partii Pracy Korei, "Rodong Sinmun" napisała, że "historyczna chwila, która otworzy nowy, znaczący rozdział w historii naszej partii wydarzy się lada moment". Dziennik podał, że delegaci z całego kraju stawią się na zjeździe w Phenianie.

Nawet jeśli wykształcony w Szwajcarii Kim Dzong Un, który ma prawdopodobnie 27 lat, zostanie desygnowany na następcę ojca, będzie jeszcze przez jakiś czas pozostawał w cieniu - napisał w zeszłym tygodniu francuski tygodnik "Le Point". Najmłodszego syna dyktatora również otacza tajemnica. Odkąd dorósł, żadne jego zdjęcie nie znalazło się w mediach i jego wizerunek nie jest znany nigdzie poza Koreą Płn.

Według "Le Point", gwarantem bezproblemowej sukcesji władzy ma być bardzo wpływowy szwagier Kim Dzong Ila - Dzang Song Thaek, który najprawdopodobniej zostanie wkrótce wyniesiony na jakieś wysokie stanowisko partyjne. (PAP)

bEgOkInN

cyk/ ap/

7086266

bEgOkIoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)