Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
28.07.2011 07:17

W Korei Południowej rozbił się samolot transportowy. Załoga zginęła

Przyczyną wypadku były najprawdopodobniej usterki techniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Samolot transportowy typu Boeing 747 z dwuosobową załogą na pokładzie wpadł nad ranem do morza w rejonie wyspy Jeju, u południowych krańców Półwyspu Koreańskiego.*

Na zdjęciu koreańska straż przybrzeżna wydobywa z morza szczątki samolotu, który rozbił się w pobliżu wyspy Jeju

Załoga poniosła śmierć. Według południowokoreańskiej agencji prasowej Yonhap, samolot należący do Asiana Airlines leciał z Seulu do Pudong, w Chinach. Załoga próbowała wylądować na lotnisku na wyspie Jeju ze względu na usterki mechaniczne maszyny, które prawdopodobnie były przyczyną katastrofy.

Ekipy ratownicze odnalazły unoszące się na wodzie fragmenty samolotu w odległości 107 km na zachód od Jeju. Rzecznik południowokoreańskiej Straży Przybrzeżnej nie chciał jednak potwierdzić, że były to szczątki maszyny Asiana Airlines.

Według południowokoreańskich służb ratowniczych, dwuosobowa załoga samolotu poniosła śmierć.

Sytuacja pogodowa w Południowej Korei jest obecnie bardzo zła. Padają ulewne deszcze i wieje silny wiatr.

Przewoźnik Asiana Airlines, drugi pod względem wielkości w Korei Południowej, ma swoją główną siedzibę w Seulu; obsługuje głównie trasy w Azji.

W ubiegłym miesiącu pasażerski samolot Asiana Airlines ze 119 osobami na pokładzie został pomyłkowo ostrzelany przez południowokoreańską piechotę morską, która uznała go za samolot wojskowy Korei Północnej. Samolot, na szczęście, był poza zasięgiem broni piechoty morskiej i nie doznał uszkodzeń.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t153345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;samolotu;w;maroku,138,0,881034.html) Katastrofa samolotu, ofiar więcej, niż w Norwegii Samolotem podróżowali żołnierze wraz z rodzinami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t75283.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;zakazuje;lotow;tu-134;sa;niebezpieczne,196,0,860356.html) Rosja zakazuje lotów Tu-134. Są niebezpieczne Tamtejsze ministerstwo transportu zakazało eksploatowania tych samolotów na terytorium Rosji od 1 stycznia 2012 roku. Zakaz dotyczy także samolotów Jak-40 i An-24.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t95689.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rosji;rozbil;sie;mysliwiec;piloci;nie;zyja,209,0,859857.html) W Rosji rozbił się myśliwiec, piloci nie żyją Samolot należał do korporacji MiG. Do wypadku doszło w czasie lotu doświadczalnego.
Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz