Notowania

konflikt w libii
18.02.2014 21:55

W Libii dojdzie do przelewu krwi?

Dwie libijskie milicje wezwały deputowanych do parlamentu, by niezwłocznie ustąpili. Inaczej zostaną aresztowani.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwie libijskie milicje wezwały deputowanych do parlamentu, by niezwłocznie ustąpili. Inaczej zostaną aresztowani. Przewodniczący parlamentu uznał to za próbę zamachu na prawowite instytucje.

Kadencja Powszechnego Kongresu Narodowego (libijskiego parlamentu) wygasła 7 lutego, ale deputowani przegłosowali jej przedłużenie w związku z planami przeprowadzenia wiosną wyborów. Od tego czasu setki demonstrantów codziennie domagają się rozwiązania parlamentu.

Rywalizujące milicje opowiedziały się po stronie różnych frakcji politycznych. Walka o władzę rozgrywa się między popieranym przez Zachód premierem Alim Zidanem a próbującymi go usunąć islamistycznymi frakcjami w parlamencie. Według agencji Associated Pres, ultimatum budzi obawy, że w Libii może dojść do konfrontacji zbrojnej.

Ultimatum postawione przez milicje deputowanym upłynęło dziś o godz. 20 (czasu polskiego) i w Trypolisie nie doszło do żadnych incydentów. Przewodniczący parlamentu Nuri Abu Sahmein podkreślił w wystąpieniu telewizyjnym, że od wojska i innych milicji otrzymał obietnicę ochrony.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: konflikt w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz