Notowania

wojna w libii
02.10.2011 07:45

W Libii znów lądują samoloty pasażerskie

Na lotnisku w stolicy kraju wraca normalność. Pierwsi pasażerowie odlecieli do Turcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhillipC/CC/Flickr)

Na lotnisku Mitiga w stolicy Libii wylądował pierwszy od obalenia w sierpniu Muammara Kadafiego zagraniczny samolot pasażerskich linii komercyjnych. Była to maszyna linii Turkish Airlines.

Wewnątrz budynku dworca lotniczego, udekorowanego z tej okazji flagami tureckimi i flagami nowych władz libijskich, oczekiwała grupa pasażerów.

_ - Od dłuższego czasu nie mogliśmy podróżować, ale teraz wreszcie lecimy do Turcji w interesach. Dzięki Bogu komunikacja lotnicza znów funkcjonuje _ - powiedział obecnym na lotnisku mieszkaniec Trypolisu, Mohammed al-Jaruszi.

Rada Bezpieczeństwa ONZ ogłosiła w marcu tego roku obszar nad Libia strefą zakazu lotów dla cywilnych statków powietrznych. Był to środek mający zapobiec atakom sił powietrznych Kadafiego na powstańców.

Obecnie - według źródeł dyplomatycznych, na które powołuje się agencja Reutersa - zezwolono na loty samolotów cywilnych przewożących m.in. oficjalne delegacje, ale muszą one uzyskiwać zezwolenia i być monitorowane w celu uniknięcia omyłkowych ataków samolotów NATO.

Według tych samych źródeł, Turkish Airlines uzyskały specjalne zezwolenie na loty do Trypolisu. Jednak międzynarodowy port lotniczy w Trypolisie nie wznowił jeszcze w pełni normalnej pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t155437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/masakry;w;libii;wladze;powstancze;zakazuja;znecania;sie;nad;jencami,254,0,898814.html) Władze proszą: Nie maltretujcie jeńców -_ Odwet na pojmanych jest niedozwolony _- głosi wiadomość SMS od władz powstańczych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t154967.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstancze;wladze;przeniosa;sie;do;trypolisu,207,0,895183.html) Kolejne kraje uznają ich władzę Powstańcze władze przenoszą się do stolicy. Zapowiedziały już, że nie zgodzą się na dłuższą obecność sił NATO w ich kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;ma;samobojczy;plan;w;razie;ataku;powstancow,47,0,872751.html) "Samobójczy" plan. Dyktator wysadzi stolicę Rosyjski wysłannik do Libii uważa, że reżim ma spore zapasy broni i amunicji.
Tagi: wojna w libii, libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz