Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W lipcu w Warszawie spotkanie regulatorów rynku telekomunikacyjnego

0
Podziel się:

Na początku lipca br. w Warszawie odbędzie się Globalne Sympozjum
Regulatorów (GSR), czyli spotkanie szefów krajowych regulatorów rynku telekomunikacyjnego - podała
we wtorek prezes UKE Magdalena Gaj. Patronat nad imprezą objął prezydent Bronisław Komorowski.

Na początku lipca br. w Warszawie odbędzie się Globalne Sympozjum Regulatorów (GSR), czyli spotkanie szefów krajowych regulatorów rynku telekomunikacyjnego - podała we wtorek prezes UKE Magdalena Gaj. Patronat nad imprezą objął prezydent Bronisław Komorowski.

Organizatorem sympozjum jest Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) we współpracy z polskim Urzędem Komunikacji Elektronicznej oraz resortem administracji i cyfryzacji.

Tegoroczne GSR ma być poświęcone m.in. rozwojowi cyfrowych technik komunikacyjnych, a temat przewodni sympozjum to "Regulacje czwartej generacji: rozwój komunikacji cyfrowej".

Prezes UKE Magdalena Gaj powiedziała we wtorek dziennikarzom, że podczas spotkania poruszane mają być tematy związane m.in. z likwidacją roamingu, drugą dywidendą cyfrową czy transakcjami cyfrowymi.

Dodała, że konferencja organizowana jest raz do roku i zawsze uczestniczą w niej, poza regulatorami, przedstawiciele największych firm telekomunikacyjnych i zajmujących się nowoczesnymi technologiami z całego świata. "Myślę, że to dobra informacja dla nas, bo ciągle chcemy przyciągać do Polski nowe inwestycje. Polska jest postrzegana jako kraj o dużym potencjale rozwoju" - powiedziała.

"Spodziewamy się ok. 600 gości z całego świata; do końca maja zarejestrowało się ponad 330 osób, z czego 61 VIP-ów, czyli ministrów lub szefów organów regulacyjnych" - zaznaczyła.

Wśród gości mają pojawić się m.in.: wiceprzewodnicząca KE i komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes, sekretarz generalny ITU Hamadoun Toure, prezes France Telecom Stephane Richard, wiceprezes Telecom Italia Luigi Gambardella, wiceprezes Cisco Systems Robert Pepper.

W opinii prezes UKE powierzenie Polsce organizacji tego spotkania to duże wyróżnienie. "Organizacja tak dużego wydarzenia w Polsce jest dla naszego kraju dużym wyróżnieniem i docenieniem naszych starań, pracy na rynku telekomunikacyjnym" - podkreśliła.

Dodała, że według szacunku MG udział rynku cyfrowego w naszym PKB może przekroczyć 13 proc. "Aby tak się stało, musimy Polskę pokazywać i promować jako dobry, nowoczesny kraj z mądrymi ludźmi i mądrymi włodarzami, którzy w tym obszarze są gotowi stworzyć przedsiębiorcom krajowym, jak i z zagranicy, dobre warunki rozwoju" - powiedziała Magdalena Gaj. (PAP)

rbk/ mki/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)