Notowania

wiadomości
01.06.2012 21:34

W Łodzi otwarto nowy terminal pasażerski

Ponad 171 mln zł kosztował nowy terminal pasażerski na lotnisku w Łodzi. Ponad 77 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W piątek terminal uroczyście otwarto.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad 171 mln zł kosztował nowy terminal pasażerski na lotnisku w Łodzi. Ponad 77 mln zł pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W piątek terminal uroczyście otwarto. *

Na sobotę władze lotniska zaplanowały "dzień otwarty", w trakcie którego ma być przeprowadzony test terminalu. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji, m.in. możliwość wygrania voucherów na loty z łódzkiego portu.

Pierwsze odprawy pasażerów rozpoczną się w środę 6 czerwca, rocznie terminal będzie mógł obsłużyć od 1,5-2 mln osób. Cała operacja przeniesienia ruchu ze starego budynku może potrwać do ośmiu tygodni.

Powierzchnia terminalu wynosi 26,5 tys. m kw. Odprawa bagażowa będzie się odbywała się na parterze budynku na 14 stanowiskach. Dodatkowe 15. stanowisko - tzw. linia czerwonej odprawy - przeznaczone będzie dla osób, które zadeklarowały coś do oclenia. Wydzielono również przejście dla VIP-ów, z własnym stanowiskiem kontroli.

Przed odlotem podróżni będą mieli do dyspozycji dwie poczekalnie, będą też mogli przejść do pasażu handlowo-usługowego, ewentualnie skorzystać z oferty gastronomicznej. W budynku znajdą się też pomieszczenia handlowe, usługowe, biur podróży, linii lotniczych i administracyjne. Jest też taras widokowy.

Największym udziałowcem w Porcie Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta jest miasto Łódź (94 proc. udziałów), a ponad 5 proc. ma samorząd województwa łódzkiego. (PAP)

jaw/ amac/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz