Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Łodzi pożegnano posła Piotra Krzywickiego

0
Podziel się

Rodzina, przyjaciele, parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy Łodzi
pożegnali w środę zmarłego w ubiegłym tygodniu posła Piotra Krzywickiego. Miał 45 lat. W Sejmie
należał do koła poselskiego Polska Plus.

bEhVvzed

Rodzina, przyjaciele, parlamentarzyści, samorządowcy, mieszkańcy Łodzi pożegnali w środę zmarłego w ubiegłym tygodniu posła Piotra Krzywickiego. Miał 45 lat. W Sejmie należał do koła poselskiego Polska Plus.

Uroczystości rozpoczęła msza żałobna. Bp Adam Lepa wspominał zmarłego jako dobrego męża, ojca oraz wspaniałego patriotę. "Wszyscy, którzy go w tych dniach wspominali, podkreślali jego dobroć, życzliwość, uczynność. A zatem można by powiedzieć tak ogólniej, że był dobrym człowiekiem, a to jest tytuł dla chrześcijanina bardzo ważny" - mówił bp Lepa. Dodał, iż na kilka dni przed śmiercią Piotr Krzywicki zadzwonił do niego i poprosił o modlitwę, bo wiedział co go czeka, jaki usłyszał wyrok z ust lekarza.

Poseł Polski Plus Kazimierz Michał Ujazdowski podkreślił wrażliwość społeczną zmarłego; mówił, że Piotr Krzywicki miał powołanie do życia publicznego.

bEhVvzef

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Krzywickiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie przekazał rodzinie zmarłego wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra (PiS).

Piotr Krzywicki zmarł w ubiegłym tygodniu; miał nowotwór. W Sejmie zasiadał od 2001 r., startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. W połowie grudnia 2007 r. opuścił PiS. Wyjaśniał wówczas, że jego decyzja to "akt solidarności" z Kazimierzem Ujazdowskim i Pawłem Zalewskim, którzy wcześniej odeszli z tej partii oraz wyraz poparcia dla zgłaszanych przez tych polityków postulatów zmiany sposobu zarządzenia PiS.

W październiku 2008 roku został członkiem koła poselskiego Polska XXI, rok później przekształconego w Polskę Plus.

Piotr Krzywicki należał do Stowarzyszenia "Ziemia Łódzka XXI", zajmującego się m.in. inicjowaniem i prowadzeniem projektów wspierających rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy regionu łódzkiego. (PAP)

bEhVvzel

jaw/ ura/ jra/

bEhVvzeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)