Notowania

wiadomości
16.01.2013 16:56

W lutym wręczenie nagród Magellanom biznesu

Pierwszego lutego w Krakowie odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone nagrody piątej edycji konkursu biznesowego Laury Magellana - poinformował Michał Żołądkowski z Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pierwszego lutego w Krakowie odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone nagrody piątej edycji konkursu biznesowego Laury Magellana - poinformował Michał Żołądkowski z Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. *

Ideą konkursu jest wyróżnianie współczesnych Magellanów - ludzi zmieniających dzisiejszy świat biznesu.

Żołądkowski podkreślił, że ideą konkurs jest, "aby wyszukiwać i nagradzać osoby, które w szczególny sposób zaznaczają swoją obecność na polskiej scenie biznesowej. To najlepsi profesjonaliści, którzy kierują się wizjonerstwem i niesztampowym myśleniem. Właśnie te cechy sprawiają, że można ich nazwać współczesnymi Magellanami - odkrywcami, którzy chcą sięgać poza horyzont".

Jak dodał b. minister gospodarki i finansów prof. Jerzy Hausner, jeden z jurorów tegorocznej edycji konkursu, "świat jest pełen organizacji, firm i społeczności. Jednak to jednostki dają impuls swoją wizją i charakterem, są pionierami". "To oni - współcześni Magellanowie - ciągną wszystkich za sobą w nowym kierunku, wyzwalając zmiany i wpływając na nas" - zaznaczył Hausner.

Laureaci konkursu nagradzani są w sześciu kategoriach m.in.: Magellan Roku (osoba, która w największym stopniu zmieniła otoczenie biznesowe w Polsce, kategoria ta jest otwarta dla wszystkich kandydatów z całej Polski), Przedsiębiorca Roku (osoba, która z sukcesem wdrożyła niesztampowe przedsięwzięcie biznesowe) czy Manager Roku (wyróżnienie dla managera, którego praca przyniosła wybitne, przełomowe rezultaty).

Jurorzy przyznają nagrody także za - Debiut Roku (wyróżnienie dla najmłodszych absolwentów UEK za błyskotliwe początki kariery zawodowej i uosobienie przedsiębiorczego ducha) - Osiągnięcie pozazawodowe (tytuł dla osoby realizującej efektywne projekty pro bono) - Całokształt Osiągnięć Zawodowych (nagroda dla absolwentów mogących poszczycić się szerokim zbiorem dokonań zawodowych na przestrzeni lat).

"Po raz piąty stanęliśmy przed wyzwaniem odnalezienia szóstki wyjątkowych osób, w tym tej szczególnej - Magellana Roku 2012" - powiedziała dyrektor konkursu Dorota Budzińska-Wiska. Dodała, że wybór laureatów wiąże się z dużą odpowiedzialnością. "Wierzymy, że dobrze wywiążemy się z tego ważnego zadania. Chcemy przy tej okazji podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w wyborze i zgłosili ciekawe kandydatury. Internauci, jak zwykle, nie zawiedli" - zaznaczyła dyrektor.

Do połowy grudnia 2012 roku trwało gromadzenie kandydatur do nagród. Jak wyjaśnił Żołądkowski, obecnie jury decyduje o nominacjach.

Prace nad wyłonieniem zwycięzców odbywają się w dwóch etapach. W pierwszym jury, złożone m.in. ze znawców różnych dziedzin ekonomii i biznesu, przedstawicieli uczelni i przedsiębiorców, wybiera spośród zgłoszeń po trzech nominowanych w pięciu kategoriach. W drugim etapie, zwycięzcy są wybierani spośród osób nominowanych przez przedstawicieli korporacji.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w teatrze im. Juliusza Słowackiego.

W zeszłym roku tytuł Magellana Roku został przyznany Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi i Tobiasowi Solorzowi za sfinalizowanie największej w 2011 roku transakcji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Chodziło o zakup akcji i przejęcie kontroli nad operatorem sieci telefonii komórkowej Plus. (PAP)

mick/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz