Notowania

msp
12.03.2010 15:43

W MSP aukcja akcji spółek z Siedlec i Łodzi

14 kwietnia odbędzie się aukcja należących do Skarbu Państwa akcji Podlaskiej Wytwórni Wódek Polmos w Siedlcach oraz Zakładów Tekstylno - Konfekcyjnych "Teofilów" w Łodzi - poinformował resort skarbu. Spółki działają w branży alkoholowej i odzieżowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

14 kwietnia odbędzie się aukcja należących do Skarbu Państwa akcji Podlaskiej Wytwórni Wódek Polmos w Siedlcach oraz Zakładów Tekstylno - Konfekcyjnych "Teofilów" w Łodzi - poinformował resort skarbu. Spółki działają w branży alkoholowej i odzieżowej.

Zgłoszenia w tej sprawie inwestorzy mogą składać w MSP do 9 kwietnia. Wadium upoważniające do udziału w aukcji tych spółek wynosi odpowiednio: ok. 227 tys. 545 zł oraz ponad 4 mln 483 tys. zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

Podlaska Wytwórnia Wódek Polmos w Siedlcach koncentruje się na produkcji napojów alkoholowych destylowanych, a także alkoholu etylowego. Wytwórnia ma obecnie 15 sklepów firmowych zlokalizowanych w centralnej i południowej Polsce; zamierza zwiększyć tę liczbę do około 50 punktów w ciągu najbliższych dwóch lat.

Oprócz luksusowej wódki Chopin, Wytwórnia produkuje wiele gatunków wódek czystych (Millennium, Universum, Alpejska), a także słynie z produkcji wódek ziołowych i smakowych (Krzeska, Łagodna, Mazowiecka Żytnia).

Zakłady Tekstylno - Konfekcyjne "Teofilów" w Łodzi mają ponad 37-letnią tradycję w produkcji i sprzedaży dzianin. Firma świadczy również usługi m.in. barwienia, drukowania i wykończania dzianin dla innych podmiotów gospodarczych.

Firma "Teofilów" to największy polski producent dzianin. Przedsiębiorstwo regularnie unowocześnia posiadany park maszynowy i dostosowuje go do zmian rynkowych oraz wymogów ochrony środowiska. Swoją ofertę spółka kieruje do zakładów konfekcyjnych, firm handlowych zajmujących się sprzedażą hurtową i detaliczną metrażu. Obecnie 70 proc. wyrobów firmy jest sprzedawanych na rynek krajowy, a 30 proc. trafia na rynek zagraniczny, m.in. do Rosji, Białorusi oraz na Ukrainę.

Spółka współpracuje z około 500 firmami konfekcyjnymi w Polsce i za granicą. Zaopatruje się w surowce (przędzę, barwniki oraz środki chemiczne) od najbardziej znanych i renomowanych firm z całego świata.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów. (PAP)

dol/ je/ dym/

Tagi: msp, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz