Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W MSP aukcja udziałów dwóch spółek drogowych

0
Podziel się

16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów Rejonowego Przedsiębiorstwa Robót
Drogowych w Rybniku oraz Gliwickiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych - poinformowało Ministerstwo
Skarbu Państwa. Spółki wykonują prace związane z budową dróg.

bEgjBrit

16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów Rejonowego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Rybniku oraz Gliwickiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa. Spółki wykonują prace związane z budową dróg.

Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosi dla tych spółek odpowiednio ok. 53 tys. zł oraz blisko 63 tys. zł. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 11 czerwca.

Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w obu spółkach.

bEgjBriv

Rejonowe Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Rybniku zajmuje się budową i remontami dróg, a także budową kanalizacji deszczowych i produkcją mas mineralno-asfaltowych. Głównymi odbiorcami usług spółki są zarządy dróg powiatowych i wojewódzkich oraz urzędy miast i gmin na terenie Śląska.

Gliwicka spółka realizuje prace związane z budową, remontami i utrzymaniem dróg oraz wytwarza masę bitumiczną. Firma zajmuje się również utrzymaniem dróg w okresach zimowych. Z usług spółki korzystają m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, urzędy miast i gmin oraz starostwa powiatowe. Plan inwestycyjny spółki przewiduje zakup nowoczesnego sprzętu drogowego.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.(PAP)

dol/ pad/ gma/

bEgjBriW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)