Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W najbliższych tygodniach MSP sprzeda do 16 proc. Enei

0
Podziel się

W ciągu najbliższych tygodni Ministerstwo Skarbu Państwa sprzeda do 16
proc. akcji koncernu energetycznego Enea krajowym i zagranicznym inwestorom finansowym, a zaraz
potem zaprosi inwestorów branżowych do kupna pakietu kontrolnego spółki. Pełna prywatyzacja Enei
możliwa jest w połowie tego roku - powiedział w rozmowie z PAP Jan Bury, wiceminister skarbu.

bEioIaad

W ciągu najbliższych tygodni Ministerstwo Skarbu Państwa sprzeda do 16 proc. akcji koncernu energetycznego Enea krajowym i zagranicznym inwestorom finansowym, a zaraz potem zaprosi inwestorów branżowych do kupna pakietu kontrolnego spółki. Pełna prywatyzacja Enei możliwa jest w połowie tego roku - powiedział w rozmowie z PAP Jan Bury, wiceminister skarbu.

"W ciągu najbliższych tygodni sprzedamy poprzez giełdę do 16 proc. Enei inwestorom finansowym, zarówno z kraju, jak i zagranicy. Myślę, że zainteresowanie będzie duże" - powiedział PAP Bury.

"Spółka przeprowadzi wcześniej miniroadshow na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych, europejskich i amerykańskim" - dodał.

bEioIaaf

Enea poinformowała w komunikacie, że zamknięcie oferty planowane jest na luty tego roku.

"Oferta skierowana będzie do wybranych inwestorów instytucjonalnych w Polsce i za granicą. Zamknięcie oferty jest oczekiwane w lutym 2010 roku, z zastrzeżeniem warunków rynkowych" - napisano w komunikacie Enei.

Globalnym koordynatorem i współprowadzącym księgę popytu jest Credit Suisse, a Citigroup Global Markets Limited, Dom Maklerski Banku Handlowego i UniCredit są współprowadzącymi księgę popytu.

Bury poinformował, że po sprzedaży 16 proc. pakietu Enei poprzez giełdę, resort rozpocznie drugi etap prywatyzacji spółki.

bEioIaal

"Zaraz po sprzedaży tego pakietu przystąpimy do realizacji drugiego etapu prywatyzacji, czyli sprzedaży pakietu kontrolnego inwestorowi branżowemu" - powiedział wiceminister.

"Zakładamy, że w połowie roku zakończymy proces prywatyzacji Enei" - dodał Bury.

Skarb Państwa ma 67,05 proc. akcji Enei. (PAP)

pel/ asa/ dan/ je/

bEioIaaG
msp
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)