Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W niedzielę w Warszawie szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton

0
Podziel się

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton będzie uczestniczyć w niedzielę
w warszawskiej konferencji szefów komisji ds. zagranicznych parlamentów UE - poinformował PAP w
czwartek przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Andrzej Halicki.

bEigpnzF

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton będzie uczestniczyć w niedzielę w warszawskiej konferencji szefów komisji ds. zagranicznych parlamentów UE - poinformował PAP w czwartek przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Andrzej Halicki.

W konferencji, która potrwa w polskim parlamencie od niedzieli do wtorku, wezmą udział ze strony polskiej m.in. marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna i szef MSZ Radosław Sikorski. Konferencja odbędzie się pod hasłem: "Polityka Wschodnia. Obowiązki Europy".

Na spotkanie zostali zaproszeni także goście z państw Partnerstwa Wschodniego oraz krajów kandydujących do UE.

bEigpnzH

Jak informuje biuro prasowe Sejmu, w niedzielę o godz. 18 przez Halickiego i przewodniczącego senackiej Komisji Spraw Zagranicznych Leona Kieresa zostanie wydany oficjalny obiad. W trakcie spotkania planowane jest wystąpienie Wysokiej Przedstawiciel Unii Europejskiej ds. Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Catherine Ashton.

W poniedziałek - po wystąpieniach powitalnych Halickiego i Kieresa - konferencję otworzy marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Podczas pierwszej sesji zatytułowanej "Bieżąca polityka zagraniczna podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej" głos zabierze - według planów - minister Sikorski. Następnie zaplanowana jest debata.

Tematyka drugiej poniedziałkowej sesji to "Polityka Wschodnia. Obowiązki Europy". W tej części oprócz wystąpień Halickiego i wiceministra spraw zagranicznych Jerzego Pomianowskiego zaplanowana jest dyskusja z udziałem gości z państw Partnerstwa Wschodniego.

Wieczorem drugiego dnia konferencji jej uczestnicy wezmą udział w koncercie skrzypcowo-fortepianowym oraz oficjalnym obiedzie wydanym przez marszałka Schetynę oraz marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

bEigpnzN

We wtorek z udziałem marszałka Borusewicza i zastępcy sekretarza generalnego Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych UE Macieja Popowskiego odbędzie się sesja na temat: "Sytuacja w krajach Afryki Północnej. Wyzwania dla Unii Europejskiej". Konferencję podsumuje przewodniczący senackiej komisji Leon Kieres.

Elwira Krzyżanowska (PAP)

eaw/ gma/

bEigpnAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)