Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Anna Widzyk
|

W Niemczech ruszyły szczepienia przeciw A/H1N1

0
Podziel się

Z sondaży wynika jednak, że niewielu Niemców zamierza się zaszczepić.

W Niemczech ruszyły szczepienia przeciw A/H1N1
(alvi2047/CC/Flickr)
bDAPiqpx

W większości krajów związkowych Niemiec ruszyły m*asowe szczepienia przeciwko nowej grypie A/H1N1. Z sondaży wynika jednak, że niewielu Niemców zamierza się zaszczepić.*

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną lekarze, pielęgniarki, pracownicy służb ratowniczych i policjanci. Także osoby przewlekle chore mogą natychmiast otrzymać szczepionkę.

Na potrzeby największego w historii Niemiec programu szczepień władze zamówiły 50 mln dawek preparatu Pandemrix. Szacuje się, że akcja kosztować może od 600 mln do 1 miliarda euro.

bDAPiqpz

Rząd i jego doradcy apelują do mieszkańców Niemiec, by poddali się szczepieniom, bo wraz z nadejściem chłodnej pory roku liczba zachorowań na nową grypę wzrośnie, a choroba może mieć ostrzejszy przebieg, niż dotychczas. Jednak wiele osób nie zamierza się szczepić, bądź wciąż się waha.

Według opublikowanego w zeszły piątek sondażu ośrodka Emnid dla telewizji N24 jedynie 13 proc. obywateli deklaruje, że na pewno się zaszczepi. Jeszcze w lipcu tego roku odsetek ten sięgał 51 proc.

66 proc. z tysiąca ankietowanych kategorycznie odmówiło poddaniu się szczepieniom, a 20 proc. nie podjęło jeszcze decyzji.

W zeszłym tygodniu zamieszanie wywołały doniesienia, że dla członków rządu oraz żołnierzy zakupiono inne szczepionki niż te, które przewidziano w programie masowych szczepień. Preparat Celvapan nie zawiera dodatkowych składników wzmacniających i nie powoduje dokuczliwych skutków ubocznych, na jakie narażone będą osoby, które przyjmą Pandermix.

bDAPiqpF

Politycy niemieckiej opozycji oraz wielu ekspertów uznało zakup specjalnych szczepionek dla rządu i żołnierzy za skandal. Padały zarzuty o _ dwuklasową medycynę _.

ZOBACZ TAKŻE:

bDAPiqqa
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)