Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Ostrołęce otwarto nowy szpital

0
Podziel się

W Ostrołęce otwarto w sobotę nową siedzibę Specjalistycznego Szpitala
Wojewódzkiego. Budowa trwała 25 lat, kosztowała ponad 446 milionów złotych.

bEgdxzzF

W Ostrołęce otwarto w sobotę nową siedzibę Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego. Budowa trwała 25 lat, kosztowała ponad 446 milionów złotych.

W nowym obiekcie hospitalizowanych będzie mogło być jednorazowo 500 pacjentów. Do ich dyspozycji oddane zostaną m.in. jedno-, dwu, cztero- i pięcio- osobowe sale z łazienkami. W szpitalu będą także osobne pokoje przeznaczone do spotkań z odwiedzającymi. Na oddział dziecięcym wstawiono rozkładane łóżka, tak, aby mogły na nim przebywać również matki chorych dzieci.

"Szpital budowano od 1985 r. Z powodu braku pieniędzy czyniliśmy to skokowo, przeskakując co 10, 15 lat. Wciąż jednak staraliśmy się gonić świat. 25 lat temu żyliśmy w innym świecie medycznym. W ciągu tego czasu w medycynie zaszły nieprawdopodobne zmiany. Wiedzieliśmy o nich i dlatego wciąż dążyliśmy do polepszenia warunków leczenia naszych pacjentów w regionie" - podkreśla doktor Wojciech Miazga, dyrektor szpitala.

bEgdxzzH

W szpitalu w Ostrołęce będzie można wykonać m.in. tomografię komputerową, cyfrową mammografię oraz badania koronarograficze. Szpital zaopatrzony jest też w aparat do kruszenia kamieni w układzie moczowym.

W 2003 r. w szpitalu uruchomiony został zakład chemioterapii oraz nowocześnie wyposażony blok operacyjny z sześcioma salami operacyjnymi i dziewięcioma stanowiskami wybudzeniowymi. Sale operacyjne zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt umożliwiający nagrywanie i monitorowanie przebiegu zabiegów operacyjnych. W 2007 r. w Zakładzie Kardiologii Inwazyjnej utworzono jeden z niewielu w Polsce ostrych dyżurów wieńcowych. W 2007 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała szpitalowi nowoczesny sprzęt do zwalczania bólów kręgosłupa. W tym samy roku ostrołęccy kardiolodzy po raz pierwszy wszczepili pacjentowi rozrusznik serca.

Szpital w Ostrołęce jest jedyną placówką dla 60-tysięcznej Ostrołęki i dla 90 tys. mieszkańców powiatu. Rocznie hospitalizowanych jest ok. 22 tys. pacjentów, najwięcej na oddziałach ginekologiczno-położniczym i chirurgicznym. Chorymi opiekuje się blisko 900 pracowników szpitala wszystkich szczebli, w tym 150 lekarzy, ponad 400 pielęgniarek i położnych.

W latach 2005-2009 118 milionów złotych nabudowę ostrołęckiego szpitala przeznaczył samorząd województwa mazowieckiego.(PAP)

bEgdxzzN

laz/ mrr/ bos/

bEgdxzAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)